۵ راز مهم شاد زیستن در زندگی

5 راز مهم قانون شاد زیستن

چگونه می‌توانیم در زندگی شادتر باشیم؟ ۵ قانون شاد زیستن چیست؟ جالب است بدانید شما بدون هیچ هزینه‌ای می‌توانید در زندگی شاد باشید و این شادی نیز باعث افزایش اعتماد‌به‌نفس و سلامتی جسمی و روحی شما می‌شود.

افرادی که این ۵ توانایی را بیشتر دارند، شادتر هستند. بنابر‌این باید با تلاش روزافزون، این توانایی‌ها را در خود ایجاد کنید. با تهیه‌ی جدولی ساده برای نوشتن گزارش هفتگی، ببینید هرچند وقت یک بار از توانایی‌های زیر استفاده می‌کنید.

 

۵ گام مهم برای شاد زیستن

امید

سعی کنید در زندگی امید داشته باشید مثل افرادی نباشید که همیشه می‌گویند من که می‌دانم نمی‌شود، نباشید. باز شما با داشتن امید دل‌شوره کار خاص را ندارد و خوش‌بین هستید که آن کار انجام می‌شود و این امر باعث می‌شود که شما دچار استرس نشوید.

 

شور و شوق

سعی کنید پرانرژی زندگی کنید. حتی اگر سن شما بسیار بالا است افراد زیادی هستند حتی با سنین بالا که با شور و شوق زیادی زندگی می‌کنند. جالب است وقتی کنار آن افراد به صحبت می‌پردازیم می‌بینیم که همانند دیگر افراد گرفتاری‌های به‌خصوص خود را دارند.

وقتی‌که جویا می‌شویم دلیل این خوشحالی را می‌پرسیم آن‌ها می‌گویند ما داریم زندگی می‌کنیم و یک‌بار حق زندگی کردن راداریم پس چرا شاد نباشیم؟

 

قدردانی

این‌یک عادت خیلی خوب است که ما همیشه قدردان باشیم. قدردانی از خدا بابت این‌همه نعمت، قدردانی از پدرومادردار، قدردانی از دوستمان، سعی کنید این عادت خوب را در خود پرورش دهید خواهید دید هم شاد می‌شوید و هم با اعتماد‌به‌نفس و هم روزی خداوند به‌سوی شما باز می‌شود.

 

کنجکاوی

من این قسمت را خیلی دوست دارم. واقعاً یکی از بهترین راه‌ها برای شاد زیستن و تقویت توانایی‌ها است. البته دقت کنید که برداشت ما از کنجکاوی زندگی خصوصی دیگران نیست بلکه بر کارهایی مثلاً کنجکاوی درباره دلیل موفقیت افراد و تحقیق و مطالعه، کنجکاوی درباره راز سلامتی انسان و …

 

عشق

سعی کنید در زندگی به هر چیزی که اطرافتان است عشق بورزید همین لباسی را که به تن دارید همین غذایی که می‌خورید چیزهای ساده زیادی اطراف ما است که ما می‌توانیم با عشق ورزیدن به آن‌ها به شادی برسیم و احساس خوبی کنیم، این‌همه سال غر زدیم و از چیزی شکایت کردیم آیا درست شد؟ جز این‌که وقت خودمان را بیهوده صرف کردیم.

 

سعی کنید همیشه این ۵ قانون شاد زیستن را تمرین کنید خواهید دید که بعد از یک مدت به‌صورت عادت برای شما می‌شود و یک زندگی شاد را تجربه می‌کنید.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.