چگونه فردی پر انرژی باشیم

چگونه فردی پر انرژی باشیم
بعضی‌ها همیشه فردی پر انرژی هستند. آن‌ها آن‌قدر شادند که از خود می‌پرسید چه دارویی مصرف می‌کنند! این افراد ظرفیت تولید انرژی خاص خود و نهایت استفاده از هر دقیقه رادارند، بدون آن‌که تحت تأثیر عوامل خارجی نظیر فشار کاری یا رویدادهای چالش‌برانگیز زندگی قرار گیرند.

 

فردی پر انرژی در زمان حال زندگی می‌کند

اگر می‌خواهید فردی پر انرژی باشید، لذت و هیجان را در هرلحظه تجربه کنید، درک چگونگی زندگی در زمان حال، مهارتی کلیدی است تأکید می‌کنم که هنگام رو‌یارویی با نیازهای متعدد زندگی، این موضوع کار آسانی نیست، ولی کسب این مهارت واقعاً ارزش زحمت کشیدن را دارد احساس رضایت و شادی برای روحیه، سلامتی و سعادتتان مفید است.

زندگی در زمان حال یعنی همیشه نسبت به اتفاق‌هایی که برایتان می‌افتد، هوشیار هستید. معمولاً هنگام رانندگی بارها متوجه می‌شوید که به مقصد رسیده‌اید، اما به رانندگی خود توجهی نداشته‌اید. اما اگر در زمان حال زندگی کنید، نسبت به هرلحظه از رانندگی‌تان، آنچه در مسیر می‌بینید، گرم یا سرد بودن داخل اتومبیل و افکاری که حین رانندگی به سمت منزل داشتید، هوشیار هستید. در زمان حال بودن یعنی هشیار بودن نسبت به اتفاق‌ها، افکار و احساساتتان که مربوط به آن لحظه از زمان است.

در زمان حال بودن یا نهایت استفاده از هرلحظه، به معنای این نیست که زندگی خود را با فعالیت‌های پی‌در‌پی پرکنید. نداشتن لحظه‌ای برای استراحت، بسیار خسته‌کننده‌تر از صرف انرژی و اشتیاق است.

برآورده کردن دائم نیازهای دیگران به‌جای ادغام آن‌ها با نیاز‌های خود و باور به این‌که باید هرچه بیشتر زندگی‌تان پربار کنید، بسیار خسته‌کننده است. تلاش برای حفظ این‌گونه زندگی ممکن است در بلندمدت منجر به تنش و انزجار شما شود.

مانند اتومبیل که نیاز به مراقبت دارد تا تمام سیلندرهای آن به‌خوبی کار کنند، بایستی مراقب خود باشید تا وقتی‌که می‌خواهید دقیقاً در ۲ ثانیه از سرعت صفر به ۶۰ برسید و از آن تجربه لذت ببرید و توانایی احساسی و روانی لازم برای انجام آن کار را داشته باشید.
بدانید فردی پر انرژی کسی است که در زمان حال زندگی می‌کند. این امر نیز موجب افزایش انرژی و شادی در زندگی شما می‌شود. فکر خود را از گذشته و آینده رها کنید.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.