چگونه انعطاف‌پذیر باشیم؟

چگونه انعطاف‌پذیر باشیم؟
یک انسان موفق انسانی است که انعطاف‌پذیر باشد. سلامتی احساس به انعطاف‌پذیری ذهنی و اینکه چگونه پس از رویارویی با موانع دوباره به حالت اول خود بازمی‌گردید، مربوط می‌شود اگر احساس می‌کنید به خاطر فشارها در آستانه شکست قرار دارید بدانید تنها نیستید بسیاری از کسانی که به نظرتان می‌رسد مشکلات را به‌سادگی حل می‌کنند در زمان‌های خاص همین مشکل را داشتند و باتنش و افسردگی دست‌وپنجه نرم کرده‌اند.

افراد خیلی علاقه ندارند درباره مشکلات ذهنی و روانی‌شان به‌اندازه مشکلات و بیماری‌های فیزیکی حرف بزنند شناسایی نشانه‌های استرس که می‌تواند به افسردگی و بیماری‌های بدنی مواجه شود اولین گام در حل مشکل است

چه چیزی به شما قدرت و توان ذهنی می‌دهد؟ زندگی که دوست دارید و اینکه اختیار زندگی‌تان به دست خودتان است باعث احساس قدرت و توان می‌شود، چه چیزی ازنظر ذهنی شمارا فرسوده می‌کنند و چگونه می‌توانید از آن جلوگیری کنید.

 

۴ راهکار اولیه برای شروع انعطاف‌پذیر بودن

درخواست حمایت و پشتیبانی کنید.

هنگامی رویارویی با مشکلات باکسانی که می‌توانند کمک کنند حرف بزن گاهی هم اینکه دوستی همراهی‌تان می‌کند، کافی است تنها روبرو شدن با مشکلات کسی به شما مدال شجاعت نمی‌دهد در این موارد می‌تواند برای مشاوره سراغ پزشکی، یا کارشناسی‌ خبره بروید.

 

روی اولویت‌هایتان تمرکز کنید.

گاهی لازم است برای انعطاف‌پذیر بیشتر نه گفتن را تمرین کنید. هنگامی‌که ازنظر ذهنی انعطاف‌پذیری کمتری دارید، گاهی راضی نگه‌داشتن دوستان و اطرافیانتان باعث عصبانیتتان می‌شود و شناسایی اهداف و یادآوری آن آگاهی بهترین راه برای تصمیم‌گیری درباره نیازهایتان است.

 

فعالیتی منظم را برنامه‌ریزی کنید که ماهیچه‌های ذهنی و احساس را قوی می‌کند.

فعالیت‌هایی که به شما احساس آرامش می‌دهد شناسایی کنید و به آن‌ها در زندگی‌تان اولویت دهید. چنین فعالیت‌هایی ممکن است مدیتیشن یا ورزش پر از جنب‌وجوش باشد.

 

فشارها را از روی خود بردارید شما مهم‌ترین فرد روی کره زمین هستید.

اما همه در اطرافتان آن‌قدر مشغول کارهای خودشان هستند که اصلا  به این مسئله توجه نمی‌کنند فراموش نکنید لازم نیست کامل و بی‌نقص باشید تا همین اندازه که خوب هستید کافی است.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.