راه‌های واگذار کردن کارها به دیگران

راه‌های واگذار کردن کارها به دیگران
برای واگذار کردن کارها به دیگران سعی کنید فرد موردنظر را در مرحله اول شناسایی کنید. و مطمئن شوید که از انجام کار موردنظر برمی‌آید.بعد او را به یک فنجان قهوه یا چای دعوت کنید و در مورد کاری که قرار است به او واگذار کنید صحبت کنید.

واگذار کردن کارها به دیگران و بخشیدن برخی مسئولیت‌هایتان به آن‌ها مهارتی نیست که فقط بتوان در محل کار از آن بهره برد. یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدن به تعادل در زندگی روزانه، واگذار کردن کارها به دیگران است.

مشورت با خود می‌تواند یکی از راه‌های حل مشکلات باشد. کمک خواستن از استاد درونی درست مثل این است که دو نفر هم‌زمان روی مشکلاتتان کار می‌کنند. صحبت کردن درباره مشکلات با دوستانی که به آن‌ها اعتماد دارید نیز می‌تواند یکی دیگر از راه‌های واگذار کردن کارها به دیگران باشد. به این شکل می‌توانید از دیدگاه دیگران به بررسی مشکلاتتان بپردازید.

 

برای واگذار کردن کارها می‌توانید توصیه‌های زیر را بکار ببندید.

کارهایی را که می‌توانید به دیگران واگذار کنید و حتی آن‌ها بهتر از شما توانایی انجامشان رادارند، شناسایی کنید.

ممکن از عادت کرده باشید که در خانه یا محل کار، خود را بهترین انجام دهنده  کارها بدانید، اما گاهی بهتر است به دیگران اعتماد کنید تا آن‌ها هم مهارت‌هایشان را در انجام کارها به شما ثابت کنند. ممکن از فرزندتان راهی بهتر و مبتکرانه برای کوتاه کردن چمن‌های جلوی خانه به ذهنشان برسد یا همکارتان بتواند به شکل مناسب گزارش کاری پایان ماه را تکمیل کند.

 

درباره آنچه نیاز دارید و حمایتی که می‌توانید به دیگران ارائه دهید، روشن و واضح باشید.

مطمئن باشید فردی که کاری را به او می‌سپارید، منابع موردنیاز برای انجامش را دارد. می‌توان در این مورد به آن فرد کمک کنید. به فرزندانتان آموزش دهید چگونه به شیوه درست از دوستان خود کمک بگیرند.

 

درباری این نکته با فرد موردنظر به توافق برسید که رونده پیشرفت کار را بررسی خواهید کرد.

برای کارهایی که درست انجام‌شده‌اند یا گزارشی که به‌درستی تنظیم‌شده است، فرزندتان یا همکارتان را تحسین کنید. می‌تواند برای انجام بهتر کارها در آینده بازخوردهای مناسب و سازنده‌ای را هم با او در میان بگذارید.

 

هیچ‌وقت سعی نکنید فردی را که به او مسئولیت انجام کار داده‌اید را تحقیر کنید. چون ممکن است در مرحله بعدی، کار را به‌خوبی انجام ندهد.

 

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.