راه های شاد بودن در زندگی

راه های شاد بودن در زندگی

برای شاد بودن در زندگی اصلاً نیازی به هزینه نیست جالب است بدانید که ما انسان‌ها انتخاب می‌کنیم که شادباشیم یا افسرده‌، یا نگران اگر فردی را می‌بینید که ناراحت است و هیچ شادی‌ای در زندگی خود ندارد باید بدانید که این امر نیز خواسته‌ی او است.

ما می‌توانیم انتخاب کنیم که شادباشیم یا غمگین، پس از همین لحظه این انتخاب را کنید. ما می‌توانیم شاد بودن در زندگی را بیاموزیم. شاید بگویید من در وضعیتی نیستم که شادباشم جالب است بدانید تحقیق جالب بر روی افرادی شده بود که ازنظر زنگی در یک سطح ازنظر درآمد و نوع موقعیت اجتماعی باهم برابر بودند اما عده‌ی‌ کمی از آن افراد خوش‌حال بودند. آن‌ها زندگی را از دید دیگری مشاهده می‌کردند؛ و حتی با شاد بودن خود از وضعیت جسمی و روحی و روابط خوبی برخوردار بودند. خنده و شادی، در زندگی ما خیلی اثرگذار است و ۹۰ درجه زندگی ما را تغییر دهد.

شوخ‌طبعی می‌تواند خودجوش باشد و اغلب از جای خاصی سرچشمه نمی‌گیرد. آنچه حس شوخ‌طبعی را در افراد مختلف برمی‌انگیزد متفاوت است.

 

۴ گام برای شاد بودن در زندگی:

۱  انتقال خنده با بازی

این تمرین برای خندیدن است. گروهی از دوستان را دایره‌وار دورهم جمع کنید. یک نفر شروع به خندیدن می‌کند و سپس خنده را به نفر بعدی انتقال می‌دهد. نفر بعدی باید خنده‌ای بلند‌تر و طولانی‌تر داشته باشد. پس‌ازاینکه خنده چند بار دایره را پیمود، مسیری می‌شود و متوقف کردن آن دشوار خواهد شد.

 

۲  نمایش خنده‌دار

سعی کنید فیلم‌های خنده‌دار ببینید. یا اینکه در جمع دوستان و یا خانواده خودکارهای عجیب‌وغریب که باعث خنده می‌شود را نیز انجام دهید. حداقل هفته‌ای ۲ فیلم خنده‌دار مشاهده کنید. این‌گونه فیلم‌ها در سطح اینترنت زیاد است با یک جست‌وجو کوچک پیدا خواهید کرد.

 

۳  کمدی

کمدی موردعلاقه‌ی خود را پیدا کنید. مطمئناً کسی وجود دارد که با طول‌موج شما همسو باشد و دیدگاه‌هایش به زندگی، مشابه شما باشد. یک سی دی بگیرید و آن را در اتومبیل پخش‌کنید یا این‌که در مترو به ام پی تری پلیر خود گوش کنید. تنها مشکلی که ممکن است پیش بیایید، خجالت کشیدن شما به خاطر خنده‌ی بلند در مکانی عمومی است!

 

۴  کنترل

ایجاد تعادل در نشان دادن حوادث ترسناک دنیا در تلویزیون و برنامه‌ها، برای سلامتی و سعادت نیز لازم است. تصاویری را پیدا کنید که روحیه‌ی شمارا تقویت می‌کند و باعث می‌شود وجه خنده‌دار زندگی را هم ببینید.

با عکس‌های منفی از جنایت، دعوا، خیانت … که در روزنامه می‌بینید دوری‌کنید این پدیده باعث ایجاد حس بد در شما می‌شود و جلوی شادی شمارا می‌گیرد. تصاویری مثبت پیدا کنید که روحیه‌‌ی شمارا تقویت می‌کند.

توجه کنید که برای شاد بودن در زندگی نیاز نیست حتما پول زیاد و یا شغل خوب داشته باشید.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.