دلیل اصلی عدم موفقیت

دلیل اصلی عدم موفقیت

 

آیا تابه‌حال فکر کرده‌اید که مهم‌ترین دلیل اصلی عدم موفقیت چیست؟ در این مقاله می‌خواهم موضوع را از دید دیگری مشاهده کنیم.

ممکن است متوجه شوید که تمایل به تنبلی در شما به دلیل ایدئال‌گرا بودن نتان است و بدانید گاهی لازم نیست همه‌چیز عالی و ایدئال باشد یا ممکن است دلیل تنبلی‌هایتان ترس از شکست باشد. اگر باوجود شناخت دلایل تنبلی‌تان هنوز تنبلی می‌کنید چه؟ شاید خیلی ساده نمی‌خواهید کاری را انجام دهید. به همین دلیل بهتر است با خود کاملاً صادق باشید.

 

برخی موارد در ذهن ناخودآگاه به این شکل عمل می‌کنند. اگر به‌طور ناخودآگاه انجام کاری را عقب بیندازید، احتمالاً آن را به‌قدری بد و نامناسب انجام می‌دهید که دیگر هرگز دوباره سراغش نخواهید رفت. بهترین راه این است که با خودتان صادق باشید. اگر به خودتان بایدها و مجبورم‌های زیادی می‌گویید، این واقعاً خودتان نیستید که می‌خواهید کاری را انجام دهید. شاید دوست دارید این کار را انجام دهید تا در نظر دیگران آدم خوبی باشید.

این‌که چگونه با این مسئله روبه‌رو شوید به این بستگی دارد که برنامه، هدف و مقصدتان چیست. دوری کردن از مواردی که خوشتان نمی‌آید راه‌حلی واقع‌گرایانه نیست. در ضمن اگر تنبلی را کنار بگذارید، بسیاری از مواردی که در ابتدا ممکن است به نظرتان ناراحت‌کننده بیایند، لذت‌بخش می‌شوند. اگر مواردی را که در این مقاله یاد می‌گیرید برای رهایی از تنبلی به کارتان نمی‌آید و باید برای انجام هر کاری به خودت فشار بیاورید، می‌توانید از خودتان سؤال کنید که آیا این کار را به خاطر خودتان انجام می‌دهید یا دیگران.

 

شناسایی قصدتان می‌توانم به شما کمک کند انتظارات غیرواقعی از خود نداشته باشید. هنگامی‌که آرزوی چیزی رادارید، درهرحال تا حدودی گرفتارِ ایدئال‌گرایی هستید. ممکن است برای رسیدن به آن کاری را هم انجام دهید، اما به نظرم این کار از ته دل نیست. هنگامی‌که چیزی را واقعاً می‌خواهید، تصویر آن برایتان روشن و واضح است و احساس می‌کنید که دوست دارید آن را انجام دهید.

می‌توانید از آرزوی کاری را داشتند به خواستن واقعی برسید. راه‌حل این کار بررسی دقیق آرزویتان است. تجسم کنید که می‌خواهید چه‌کارهایی انجام دهید آنچه را تجسم می‌کنید به‌روشنی در ذهن مشاهده کنید. درباره این تصویر احساس هیجان کنید توجه داشته باشید که چگونه انگیزه‌هایتان تغییر می‌کنند.

اگر هنوز هم احساس تنبلی دارید، دوباره از خود سؤال کنید که آیا واقعاً می‌خواهم این کار را انجام دهم؟ و با پیامدهای تصمیمتان روبرو شوید. اگر این تصمیمتان باعث می‌شود احساس کنید دیگران را ناامید کرده‌اید، به دنبال این باشید که بایدها برای این کار از کجا آمده‌اند. بهتر است با خودت روراست و صادق باشید و هرگز خود را وادار به انجام کاری نکنید که از ته دل دوست ندارید انجامش دهید.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.