جادوی جملات برای ارتباط مؤثر

جادوی جملات برای ارتباط مؤثر

برای زندگی باید اصول و راه‌های ارتباط مؤثر را بدانید. تنها هنگامی زندگی‌تان متعادل خواهد بود که نیازهایتان را به‌درستی بشناسید و به‌روشنی آن‌ها را درخواست کنید. در غیر این صورت همواره مطابق درخواست‌ها، سؤالات و چالش‌های دیگران رفتار خواهید کرد.

تعادل میان آنچه به دیگران می‌دهید و آنچه از آن‌ها دریافت می‌کنید چگونه است؟ اگر زمان زیادی را در زندگی صرف فعالیت‌های مربوط به دیگران می‌کنید به‌گونه‌ای زمان زیادی برای خودتان باقی نمی‌ماند، چگونه می‌توانیم به نیازهای خود رسیدگی کنید؟ به زبان آوردن آنچه واقعاً در نظر دارید به معنایی ابراز احساسات منفی‌ای که در درونتان انباشته‌شده نیست. باید معنای واقعی هر احساس را درست کنید و آن را به مناسبت‌ترین شکل ممکن به زبان بیاورید. می‌توان چنین کاری را تمرین کنید. موارد زیر می‌تواند به بهبود روابط شما برای ارتباط مؤثر کمک کند.

 

در محل کار

بجای گفتن این جمله که من در حال حاضر مشغول تکمیل گزارش ماهانه هستم و نمی‌توانم این کار را انجام دهم می‌توانید بگویید خوشحال میشم اگر در این مورد بتوانم به شما کمک کنم، اما در عوض باید شما هم به من در تکمیل فرم گزارش ماهانه کمک کنید.

 

در خانه

بجای گفتن این جمله که تو واقعاً فرد خودخواهی هستی که این‌قدر اتاق را کثیف کرده‌ای فکر نمی‌کنی که من هم به‌جای تمیز کردن اتاقت می‌توانم زمانی را به استراحت بپردازند؟ می‌توانید بگویید هنگامی‌که اتاق را تمیز نگه نمی‌داری، باید زمانی را که می‌توانستم به استراحت بپردازم، صرف تمیز کردن اتاقت کنم. چه‌کار می‌توانیم بکنیم که اتاقت را تمیز نگه‌داری و من هم‌زمانی برای استراحت داشته باشم.

 

با دوستان

بجای گفتن این جمله که متنفرم که هر شب بیرون از خانه باشم. دوست دارم زمانی را هم تنها در خانه بگذرانم. می‌توانید بگویید بیرون از خانه بودن برای من جالب است، اما اگر هر شب بیرون از خانه باشم، خسته می‌شوم، دوست دارم به‌جایی که هر شب بیرون از خانه بودن، زمان را تنها در خانه سپری کنم.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.