برداشت گام‌های کوچک برای موفقیت

برداشت گام‌های کوچک برای موفقیت

ممکن است وسوسه شوید با سرعت به‌طرف موفقیت حرکت کنید و سعی کنید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به اهداف خود برسید. گاهی همین راه درست است، اما خیلی‌ها می‌دانند که تغییرات پایدار، تغییراتی هستند که در طول زمان و به شکل اندک به وجود می‌آیند. بهره بردن از استراتژي لاک‌پشت‌ها برای رسیدن به هدفتان، در مقایسه با روش خرگوش برای رسیدن به هدف، محاسن زیر را دارد.

 

۶ گام مهم موفقیت

۱ می‌توانید بدون از دست دادن یا نادیده گرفتن چیز‌های مهم، هدفتان را با زندگی‌تان هماهنگ کنید.

۲ می‌توانید در طول سفر و هرگاه لازم است تغییرات و اصلاحاتی در برنامه‌تان ایجاد کنید. به این شکل دیگر لازم نیست هرازگاهی کاملاً به عقب برگردید یا کاری را دوباره از اول شروع کنید.

۳از سفرتان لذت بیشتری خواهید برد، چراکه می‌توانید در هر مرحله از موفقیت‌هایتان جشن بگیرید و شادباشید.

۴ عادت‌هایی را در وجودتان پرورش می‌دهید که برای مدتی طولانی همراهتان باقی می‌مانند. این عادت‌ها به بخشی از شخصیتتان تبدیل می‌شوند. به این شکل پس از رسیدن به هدف، تغییراتتان ماندنی و دائمی خواهند بود

۵ تنش و فشار زیادی را از زندگی‌تان حذف می‌کنید. به این شکل از اثرات مخرب این تنش‌ها مصون باقی می‌مانید.

۶ احتمال پیشرفت و موفقیتتان به این شکل بیشتر است، چراکه برخلاف طبیعت ذاتی یا فیزیکی‌تان رفتار نمی‌کنید.

 

مهم نیست شما با سرعت حرکت کنید. سرعت زیاد باعث می‌شود که چاله‌های جاده شمارا تکان دهد و از راهه منحرف شوید. اما اگر با سرعت کم و باکیفیت حرکت کنید حتماً نتایج بهتری خواهید گرفت. اما دقت کنید که راه رسیدن به اهداف و موفقیت یک‌راه فرعی نمی‌باشد بلکه یک جاده اصلی می‌باشد که افراد زیادی در آن جاده قدم گذاشته‌اند و به اهداف خود رسیده‌اند. دقت خود را بیشتر روی کیفیت بگذارید اگر بخواهید عجولانه کاری را انجام دهید. به‌احتمال‌زیاد موفقیت برایتان سخت می‌شوید.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.