دشمن خوشبختی ما چه کسی است

دشمن خوشبختی ما چه کسی است

آیا تابه‌حال فکر کرده‌اید که دشمن خوشبختی شما چه کسی است.لحظه‌ای به این موضوع فکر کنید. یک کاغذ و قلم بردارید‌، نام بدترین کسی که دشمن خوشبختی شما است را بنویسید، خوب به اسمی که نوشته‌اید توجه کنید. اما صبر کنید کاغذ را پاره کنید. تنها کسی که دشمن خوشبختی شما است. «خود شما» هستید، هیچ‌کس دیگر نیست فقط خود شما اگر کار کامل و دقیق برسی کنید دلیل تمامی ناراحتی‌ها، بدبختی‌ها، آشفتگی‌ها، و… خود شما هستید. شما انتخاب‌کننده زندگی خود هستید. شما انتخاب می‌کنید چه چیز خوب است چه چیز بد است.

 

چه چیز در زندگی من موردنیاز است.ما با نوع فکر کردن خود جهان بیرون خود را می‌سازیم. اگر به دنبال فرد مقصر می‌گردید، که باعث جلوگیری از پیشرفت و موفقیت شما شده است باید بگویم که کاملاً در اشتباه هستید. تنها کسی که باعث می‌شوید مانند یک سد جلوی شما قرار بگیرد خود شما هستید.ما در زندگی خود بسیار اشتباه می‌کنم.

 

اما متأسفانه اصلاً نمی‌خواهیم مسئولیت آن مشکل را به گردن بگیریم فقط با انگشت اشاره مقصر را دیگران می‌دانیم. اگر ما بتوانیم کمی به درون خود مراجعه کنیم جواب تمام مشکلات را پیدا می‌کنیم اگر ما برای پیدا کردن جواب به همه‌جا رجوع می‌کنیم به‌غیراز خودمان

 

تصور کنید در حال رانندگی هستید در مسیر راه متوجه می‌‌شوید که چرخ ماشین شما پنچر شده است. سریع ماشین را متوقف می‌کنید و به تعویض زاپاس ماشین خود می‌پردازیم. و تا این مشکل را حل نکنید به مسیر خود ادامه نمی‌دهید.امکان ندارد ما با چرخ پنچر به مسیر خود ادامه بدهیم. هیچ‌کس هم‌چنین کاری را انجام نمی‌دهد. و اگر هم بخواهید حرکت کنید از مسیر راه منحرف می‌شوید و باعث خسارت‌های بسیاری برای خودروی خود می‌شوید. بافکر کردن به این موضوع از حرکت کردن منصرف و به حل موضوع می‌پردازیم.

 

اما چرا وقتی ما یک مسئله و یا مشکلی سر راه ما قرار می‌گیرد به‌جای حل آن با بی‌خیالی می‌خواهیم سریع از آن عبور کنیم. و فقط گاز می‌دهیم. اما نمی‌دانیم که بعداً شاهد چه خساراتی می‌شویم. کمی صبر کنید ،‌ترمز کنید، و مانند پنچری ماشین به حل مشکل خود بپردازیم. فکر کنید. و از خود سؤال کنید که کجای کار شما ایراد داره حتماً این جمله معروف را شنیده‌اید که (یک ساعت تفکر از هفتادسال عبادت بیشتر است) پاسخ تمام مسائل در درون ما است اگر ما تمام مسئولیت را بر عهده بگیریم.

 

و این را هم بدانید که بدترین دشمن خوشبختی شما، «خود شما» هستید، شما با انتخاب ، نوع فکر کردن، رفتار خود تمام شرایط را در زندگی خود جذب می‌کنید ما در دنیای قانونمندی زندگی می‌کنیم و تمام این دنیا دقیق کار می‌کند هیچ راه میانبری وجود ندارد. حتماً این جمله زیبا را شنیده‌اید که‌

ای برادر تو همان اندیشه‌ای مابقی تو استخوان و ریشه‌ای گر گلست اندیشهٔ تو گلشنی ور بود خاری تو هیمهٔ گلخنی.

واقعاً دشمن خوشبختی ما چه کسی است؟ انگشت اشاره را به سمت خود بگیر و بگویید خودم هستم.اگر تابه‌حال به موفقیت نرسیده‌ام فقط خودم مانع بودم.
این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.