۵ گام برای دسترسی به معنویت

5 گام برای دسترسی به معنویت
آموزش های موفقیت در زندگی به شما کمک می‌کند که با وقایع زندگی به شکل مؤثرتری روبرو شوید.
اعتمادبه‌نفس باعث می‌شود در سخت‌ترین شرایط به این نکته توجه کنید که آنچه باعث مرگ نمی‌شود تو را قوی‌تر می‌کند. این شما هستید که با انتخاب آنچه به آن توجه می‌کنید دنیای خود را شکل می‌دهید. آموزش می‌تواند ذهنیت و نوع فکرهایتان را تغییر دهد. به این شکل رفتارهایی از شما سر خواهد زد که باوجود واقعی‌تان سازگار و هماهنگ است. برای بسیاری همین کشف و شناخت خود، نوع سفر معنوی به‌حساب می‌آید.

حتی اگر گمان می‌کنید که معنویت در زندگی‌تان جایی ندارد، آموزش مهارت‌های زندگی می‌توانند برایتان فرآیند دوست‌داشتنی، چالش‌برانگیز و رضایت‌بخش باشد. اهمیت ندارد در کدام مرحله از سفرتان هستید یا میزان آگاهی‌تان در چه حدی است، شما با پدیده‌ای غیرقابل تعریف در وجودتان در ارتباط هستید که بسیاری آن را معنویت نام نهاده‌اند.
چگونه می‌تواند ارتباطتان را با معنویت  قوی کنید؟

 

  • دعا

دعا باعث آرامشتان می‌شود، ذهنیتتان را از نگرانی‌های روزمره خالی می‌کنند تا برای درک معنویت، فضای کافی در آن به وجود بیاید.

 

  • به طبیعت بروید و به اطرافتان توجه کنید

به این فکر کنید که درخت سروی که می‌بینید چند سال است سر پا ایستاده، این کوه‌ها از چه زمانی اینجا بوده‌اند و موج‌های دریا تابه‌حال چند بار خود را به تخت سنگ‌های ساحل کوبیده‌اند.

 

  • فعالیتی بدنی مثل یوگا را شروع کنید

می‌توان جستجو به دنبال معنویت را با هر هدفی که به‌سلامتی و تناسب‌اندام مربوط می‌شود، گره بزنید. می‌تواند به پیاده‌روی بروید یا دویدن را شروع کنید. اگر فعالیتی هدفمند برای بدنتان تعریف کنید، ذهنتان را هم آزاد و رها خواهید کرد.

 

  • تا جایی که می‌توانید مطالعه کنید

داستان، شعر، طنز، فلسفه و هر موضوع دیگری که مورد علافتان است و شمارا به چالش وامی‌دارد، می‌تواند برای مطالعه جالب باشد.

 

  • هنر، موسیقی و فعالیت‌های بدنی را فراموش نکنید

همه هنرمندان بزرگ به شکلی باهنرشان در حال نشان دادن تصویر بزرگ هستند. با لذت بردن از زیبایی‌های هنر با این تصویر بزرگ آشنا شوید.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.