۳ روش پایداری در روابط زناشویی

3 روش پایداری در روابط زناشویی

در ادامه این مقاله می‌خواهم شمارا با ۳ روش پایداری در روابط زناشویی آشنا کنم که بتوانید به‌سرعت در قلب طرف مقابل و یا همسر خود نفوذ کنید.

سؤال خیلی از افراد در روابط این است که چگونه نظر فردی را ازنظر احساسی به خود تغییر دهیم تا پایداری در روابط زناشویی داشته باشم. و یا نظر او را جلب کنیم تا بتوانیم در دل همسر یا دوست خود جا بگیریم.

همان‌طور که گیاهان برای رشد به خاک و شرایط جوی مناسب نیاز دارند، پایداری در روابط زناشویی، نیز برای رشد به شرایط احساسی مناسب نیازمندند.

 

برای پایداری در روابط زناشویی این ۳ مورد را در نظر بگیرید.

همدلی

همدلی یعنی توانایی دیدن دنیا از چشم دیگران؛ تصور خود به‌جای دیگران توانایی در انجام این کار کمک بزرگی برای شماست تا بفهمید چرا آن شخص این‌گونه فکر، احساس و رفتار می‌کند.

برای مثال، اگر همسر یا دوست شما در روابط گذشته‌ی خود به‌شدت آسیب‌دیده باشد، تصور آن آسیب باعث می‌شود درک کنید که چرا او در برقراری رابطه‌های جدید بیش‌ازحد احتیاط می‌کند.

شاید می‌خواستید رابطه را سریع گسترش دهید، اما با این شناخت، این فرآیند را آرام می‌کنید تا به او فرصتی برای شناخت و اعتماد کردن بدهید.

 

احترام

هر فردی متفاوت از دیگری است و مردم معمولاً نظر‌های متفاوت ازنظر شما دارند. بحث بر سر درست یا غلط بود نیست، بلکه درباره‌ی تفاوت است.

برای مثال، ممکن است همسر شما روابط دشواری داشته باشد. شاید شما احساس کنید وقت گذراند با خانواده مهم است و پذیرش این موضوع که همسرتان از این کار دوری می‌کند، برایتان دشوار باشد.

اگرچه شما می‌توانید با همسرتان همدلی کنید، این انتخاب همسرتان است و شما حتی اگر از این تصمیم راضی نباشید، باید آن را بپذیرید.

سعی کنید به علایق طرف مقابل احترام بگذارید و هر آنچه او می‌پسندد را موردتوجه خود قرار دهید این‌یک نوع احترام است.

 

صراحت (رک‌گویی)

وقتی صریح و بی‌ریا باشید، خودتان هستید. تلاش نمی‌کنید تا خود را خوب نشان دهید یا طوری رفتار نمی‌کنید که در دسته‌ی افراد موردعلاقه‌ی دیگران قرار بگیرید.

صریح و بی‌ریا به معنای کسب احترام دیگران است؛ بدین ترتیب مردم جایگاه خود را می‌شناسند.

اگر می‌خواهید پایداری در روابط زناشویی داشته باشید، نقاب را از روی صورت خود بردارید فکر می‌کنید تا کی می‌توانید با نقاب زندگی کنید؟ نقاب را بردارید اگر اخلاق و شخصیت آزاردهنده‌ای دارید سعی کنید آن را تغییر دهید و بدون نقاب زندگی کنید.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.