۳ سوال اثر گذار برای تمرین افزایش صمیمیت و دوستی

3 سوال اثر گذار برای تمرین افزایش صمیمیت و دوستی

در این مقاله ۳ تمرین افزایش صمیمیت و دوستی را به شما آموزش می‌دهم .معنای صمیمیت در فرهنگ لغات عبارت است از ‍ رابطه یا درک همراه با همفکری و نظر موافق صمیمیت راهی است برای ارتباط‌های دوطرفه. هنگامی‌که به‌طرف اعتماد و اطمینان دارید و به او احترام می‌گذارید و هنگامی‌که قصدتان کمک به دیگری است و به او گوش می‌دهید، در حال به وجود آوردن رابطه‌ای صمیمی با این فرد هستید. اگرچه همه دوست دارند زمان خود را باکسی بگذرانند که به آن‌ها شبیه هستند، این جهان پر است از تنوع و انواع مختلف انسان‌ها با مهارت‌ها، نظرات و سوابق متفاوت.

صمیمیت کلید اثرگذاری در زندگی شخصی و حرفه‌ای است، چراکه با صمیمیت به این تفاوت‌ها احترام می‌گذارید. با افزایش صمیمیت کارها ساده‌تر انجام می‌شود و درنهایت صمیمیت باعث می‌شود بتوانید در زمان، پول و انرژی‌تان صرفه‌جویی کنید. صمیمیت حالتی است که می‌توانید آن را به شکل حسی در خود پرورش و رشد دهید؛ بنابراین برای اینکه متوجه شوید که شخصاً چگونه می‌توانید با دیگران صمیمی شوید و چه مواردی در رابطه‌های مختلف مهم است، به موارد زیر توجه کنید.

 

شناسایی افزایش صمیمیت

۱ به زمانی فکر کنید که باکسی صمیمی هستید.

چه نشانه‌های در خود نشان می‌دهید و چه مواردی را دریافت می‌کنید تا متوجه شوید صمیمیت میانتان وجود دارد؟ چگونه این صمیمیت را به وجود می‌آورید و آن را حفظ می‌کنید؟

۲ برای مدتی درباره کسی فکر کنید که با او صمیمی نیستید، اما دوست دارید صمیمی باشید.

چه نشانه‌هایی از خود نشان می‌دهید و چه مواردی دریافت می‌کنید که متوجه می‌شوید میانتان صمیمیت وجود ندارد؟ چه مواردی مانع ایجاد صمیمیت و حفظ آن می‌شود؟

۳ به تجربه‌ی خود با فرد اول فکر کنید.

در رفتار‌هایتان با فرد دوم چه تغییراتی می‌توانید ایجاد کنید تا رابطه‌ی میان شما تقویت شود؟

 

ممکن است فکر کنید که فرد اول برای ایجاد صمیمیت آماده است، درحالی‌که فرد دوم، فردی سخت است. بااین‌حال در رفتار‌ها و افکار‌تان نسبت به فرد دوم انعطاف‌پذیرتر باشید، ممکن است بتوانید با انجام کاری ساده صمیمیت ایجاد کنید.

لازم است برای آشنا شدن با افراد مختلف و شناختن‌ آنچه برایشان مهم است زمان صرف کنید تا اینکه توقع داشته باشید دیگران خود را با شیوه‌ی زندگی و رفتار شما هماهنگ کنند. سعی کنید برای افزایش صمیمیت این ۳ سؤال اثرگذار مثبت را از خود بپرسید؛ تا بتوانید یک رابطه خوب را با افراد تجربه کنید.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.