آموزش یافتن شغل موردعلاقه

یافتن شغل موردعلاقه

یافتن شغل موردعلاقه‌ با این نکته شروع می‌شود که بدانید دوست دارید چه‌کاری بکنید. فعالیت زیر به شما کمک می‌کند متوجه شوید از انجام چه‌کارهایی لذت می‌برید.

 

تمرین یافتن شغل موردعلاقه

مکانی ساکت پیدا کنید و راحت بنشینید. برای چند دقیقه فقط نفس‌های عمیق بکشید و آرام باشید چشم‌هایتان را ببندید و این سؤال را از خود بپرسید:

اگر هنگامی‌که چشم‌هایم باز می‌کنم معجزه‌ای رخ دهد و شغل موردعلاقه‌ام را داشته باشم، این شغل چه خواهد بود؟ در بیست‌وچهار ساعت در این شغل چه‌کار خواهم کرد ؟

تجسم کنید که چه اتفاقی می‌افتد، برای بیست‌وچهار ساعت آینده برنامه‌ریزی کنید که هر ساعت چه‌کار خواهید کرد. حتی می‌توانید مواردی را تجسم کنید که به نظرتان غیرممکن می‌رسند.

مسئله این است که تجسمتان شمارا برای درک کامل و شناسایی شغل موردعلاقه‌تان کمک خواهد کرد.
آیا کار موردعلاقه‌تان ادامه‌ی همین کار است که دارید؟ یا کاری است کاملاً متفاوت یا آنچه در حال حاضر به آن مشغولید؟ همین حالا تمام منابع لازم برای رسیدن به شغل موردعلاقه‌تان را در اختیاردارید، اهمیتی هم ندارد که چه چالش‌هایی در مسیر منتظرتان هست. البته هرچقدر شغل موردنظرتان از مهارت‌هایی که دارید دور‌تر باشد، برای رسیدن به آن باید بیشتر تلاش کنید.

مطمئن شوید که به چیز‌هایی در زندگی‌تان علاقه دارید که واقعاً برایتان مهم هستند به شما کمک می‌کند توانایی‌ها و مهارت‌هایتان را برسی کنید و راهی مناسب و مطمئن برای رسیدن به شغل دلخواهتان پیدا کنید.

می‌توانید با جمع‌آوری آگهی‌هایی که مربوط به شغل دلخواهتان است، بیشتر به این شغل نزدیک شوید. برخی از این آگهی‌ها ممکن است خیلی برایتان دور از واقعیت باشد، اما می‌توانید پوشه‌ای از انواع این آگهی‌ها درست کنید و آگهی‌هایی را در آن قرار دهید که خیلی برایتان از واقعیت دور نیست. با تحقیق درباره‌ی شغل دلخواهتان خود را برای رسیدن به آن آماده می‌کنید. به این شکل هدفتان واقعی‌تر خواهد بود.

سعی کنید درباره‌ی شغل موردعلاقه خود به دوستان و خانواده خود بگوید امکان دارد آن‌ها به‌صورت اتفاقی به شغل موردعلاقه شما برخورد کنند و سریع این موضوع را به شما گذارش می‌دهد اما اگر به آن‌ها چیزی نگویم هیچ‌وقت انتظار این را نداشته باشیم که از خبر‌های خوب آگاه شویم.

 

کلید

همیشه تشنه شغل موردعلاقه خود باشید، حتماً کتابی در مورد شغل موردعلاقه خود پیدا کنید و آن را مطالعه کنید. از افرادی که قبلاً آن شغل را داشته‌اند کمک بگیرید و حتی با آن‌ها دوست شوید تا اطلاعات بیشتری در مورد آن شغل به دست آورید بعداً متوجه می‌شوید که چگونه خودکار کار‌ها خودبه‌خود انجام می‌شود.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.