یافتن شریک زندگی

یافتن شریک زندگی

آیا شریک زندگی خود را یافته‌اید؟ اگر در زندگی تنها هستید و به‌تنهایی روی اعتمادبه‌نفستان کار می‌کنید، یافتن شریک زندگی مناسب روندی کم تنش‌تر خواهد بود. شما در حال حاضر به بهترین شکل خودتان را نشان می‌دهید و به شکل طبیعی جذابیت دارید و به همین دلیل فرصت دارید شخصی را پیدا کنید که واقعاً به‌سوی شما جذب شود هنگامی‌که اعتمادبه‌نفستان زیاد است، می‌توانید روابطتان را به شکلی مناسب انتخاب کنید. در این حالت گول چاپلوسی‌های دیگران که غرور کاذبتان ارضا می‌کند، نخورید و می‌توانید درحالی‌که در لحظه شاد هستید به دنبال روابط بروید که این شادی را بیشتر کند.

آیا به دنبال شریک زندگی هستید که به نظر واقع‌بینانه نمی‌آید؟ آیا احساس می‌کنید بیهوده به دنبال فرد موردعلاقه و مناسبتان می‌گردید؟ اگر چنین جست‌و‌جویی باعث ناراحتی و مشکل شده است، صادقانه درباره‌ی آنچه یک رابطه می‌تواند به شما بدهد که هم‌اکنون ندارید، فکر کنید.

اگر پس از جدایی، خود را تنها می‌یابید ممکن است ندانید چگونه این تنهایی را در زندگی پرکنید. درست است ما برای پر کردن تنهایی‌هایمان به شریک زندگی نیاز داریم، اما نه به شکلی که فکر می‌کنید. هرچه درباره‌ی اینکه چرا دوست دارید فردی در زندگی‌تان باشد روشن‌تر فکر کنید، بهتر می‌توانید درباره‌ی فردی که دوست دارید با او زندگی کنید، تصمیم بگیرید. شاید باید درباره‌ی این نکته فکر کنید که اصلاً چرا می‌خواهید رابطه‌ای را شروع کنید. گاهی استفاده کردن از این فرصت تنهایی لازم است تا دراین‌باره فکر کنید که اصلاً از زندگی چه می‌خواهید.

 

اگر یکی از هدف‌های زندگی‌تان یافتن شریک زندگی است که می‌خواهید بقیه‌ی زندگی را با او باشید، بهتر است به موارد زیر توجه کنید:

 

باور‌هایتان را با دقت برسی کنید

آیا باورتان این است که فقط یک نفر وجود دارد که می‌تواند شریک رؤیایی زندگی‌تان باشد و به‌محض اینکه او را ملاقات کنید، او را خواهید شناخت؟ چنین باوری شمارا تا چه اندازه تحت‌فشار قرار داده است؟ آیا تغییر این باور به شما کمک خواهد کرد که موفقیت افراد مختلف در زندگی‌تان را به‌درستی برسی کنید؟

 

دقت کنید که کجا را به دنبال شریک زندگی‌ جست‌و‌جو می‌کنید

الگوها و شیوه‌هایی را که در این مورد وجود دارند برسی کنید. توجه کنید که ممکن است برای ماهیگیری دریاچه‌ای اشتباه انتخاب کرده باشید. می‌توانید در این مورد منابعتان را تغییر دهید.

 

شریک زندگی‌ شما باید بسیاری از موارد زندگی را با شما سهیم باشد

به همین دلیل دقت کنید که خود را به‌درستی و روشنی به او بشناسانید. اگر عاشق مطالعه هستید، می‌توانید عضو کتاب‌خانه نزدیک محل زندگی‌تان شوید. ممکن است دوستان زیادی آنجا پیدا کنید که علایقشان با شما مشترک باشد. کسی چه می‌داند؟ شاید فرد موردنظرتان را به همین شکل پیدا کنید.

 

فکر نکنید از اینکه مجرد هستید دوستانتان خوشحال‌اند

هر انتخابی در زندگی پستی‌وبلندی‌های خود را دارد. ممکن است دوستانتان که ازدواج‌کرده‌اند به آزادی‌تان در زندگی مجردی غبطه بخورند. فراموش نکنید که شوق و علاقه شما به زندگی، یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های شماست.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.