آموزش‌ مهارت‌های شخصی برای زندگی بهتر

چگونه مهارت‌های ذهن خود را رشد و گسترش دهیم؟

چگونه مهارت‌های ذهن خود را رشد و گسترش دهیم؟
 
آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه مهارت‌های ذهن خود را رشد و گسترش دهیم؟

برنامه ذهنی یکی از موارد‌ی است که در کارگاه‌های آموزشی به آن پرداخته می‌شود. در این کارگاه‌ها به شرکت‌کنندگان آموزش داده می‌شود چطور با توجه به برنامه‌های ذهنی فرد مقابل برای تأثیرگذاری روی او از الگوهای زبانی مناسب استفاده کنند. این یعنی کلمات و عباراتی به‌کاربرده شود که فرد مقابل به آن توجه و گوش می‌کند. استفاده از زبان مناسب به شما این فرست را می‌دهد تا پیامتان را به‌درستی به فرد مقابل منتقل کنید و به‌سادگی با او صمیمی شوید.
 
 
با توجه به این مطالب از شما دعوت می‌کنم، با در نظر گرفتن موارد زیر توانایی‌هایتان را در این زمینه گسترش می‌دهید:

آیا می‌توانید برنامه‌های ذهنی‌ای را شناسایی کنید که در حوزه‌های مختلف زندگی‌تان به کار می‌برید؟ این تمرین می‌تواند هنگامی‌که تلاش می‌کنید از فردی موفق در حوزه‌ای خاص الگوبرداری کنید، به کمکتان بیاید.

اگر احساس می‌کنید که در برنامه‌ریزی برای تعطیلاتتان موفق‌تر از شغلتان هستید، آیا دلیلش این نیست که بیشتر روی آینده تمرکز دارید و دوست دارید به نتیجه برسید؟ در این حالت آیا احساس نمی‌کنید که در محل کار‌تان بیشتر شبیه چرخ‌دنده‌ای کوچک در ماشینی بزرگ هستید که آزادی انتخاب زیادی برایتان وجود ندارد؟ شاید مدیر‌تان درباره‌ی همه‌چیز به شما دستور می‌دهد و در این حالت با خاطرات منفی گذشته‌تان هماهنگی ندارد. کار کردن با مربی یا درمانگری ماهر می‌توان به شما کمک کند درس‌هایی آموزنده از خاطرات گذشته‌تان بگیرید و با طرح‌ریزی برنامه‌ای، در کار‌تان نیز پیشرفت کنید.
 
 
اگر با فردی دیگر مشکل‌دارید، شاید برنامه‌های ذهنی‌تان باهم مغایرت دارد. آیا می‌توانی برنامه‌های ذهنی خود و طرف مقابل را شناسایی کنید؟ برای مثال دو برنامه ذهنی تمایلی به موارد کلی و تمایل به جزئیات می‌توان میان افراد مشکلات زیادی خلق کند. اگر درباره هر چیزی به شکل کلی حرف بزنید و طرف مقابلتان فردی علاقه‌مند به جزئیات باشد، لازم است شما هم راهی برای توجه به جزئیات پیدا کنید. برنامه‌های ذهنی ناهماهنگ می‌توان باعث ایجاد سو تفاهم و مشکل میان افراد شود. به همین دلیل به الگو‌های زمانی افراد دقت کنید و هنگام ارتباط با آن‌ها از الگو‌های زبانی مشابه استفاده کنید.
 
 
اگر قرار است برای شغلی استخدام شوید، ویژگی‌های بهترین انتخاب برای این شغل را به همراه مسئولیت مربوط به آن روی کاغذ بیاورید. سؤال‌هایی را که ممکن است از شما پرسیده شود خودتان از خودتان بپرسید. قرار گرفتن در شغلی نامناسب می‌تواند هزینه‌های زیادی داشته باشد؛ بنابراین اگر برای مثال قرار است به‌عنوان حسابدار کاری را شروع کنید، لازم است:

برای افزایش مهارت‌های ذهن خود این موارد را هم در نظر بگیرید

  • برنامه‌ی ذهنی کنشی داشته باشید تا همراه با تغییرات در قوانین مالیاتی پیش ببرید.
  • به جزئیات علاقه داشته باشید تا موارد ریز را در حساب‌ها را نادیده نگیرید.
  • تمرکزی بیرونی داشته باشید تا آنچه قوانین دولتی دیکته می‌کند را دریافت کنید و متوجه شوید.
  • به تفاوت‌ها علاقه داشته باشید تا هرگونه اختلاف و تفاوتی در حساب‌ها را متوجه شوید.
این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.