آموزش‌ مهارت‌های شخصی برای زندگی بهتر

چگونه مثبت فکر کنیم + تمرین

چگونه مثبت فکر کنیم + تمرین
چگونه می‌توانیم مثبت فکر کنیم باوجوداین همه اتفاق‌های گوناگون در زندگی؟ آیا واقعاً امکان دارد مثبت فکر کرد؟ در پاسخ به سؤال باید بگویم بله می‌شود البته نیاز به تمرین و تغییر نگرش دارد. در آخر همین مقاله چند تمرین ساده برای مثبت فکر کردن به شما آموزش می‌دهم.
آیا انتخاب خوش‌بینی به‌سادگی انتخاب‌های تازه است؟ در حقیقت بله در بسیاری از مواقع و به همین شکل است، البته اگر این کار را به‌دفعات انجام دهید. در اینجا چندراه برای تمرین نگرش مثبت در زندگی روزانه برای شما مطرح می‌کنم.

 

تمرین ۱

یکی از تمرینات مثبت فکر کردن این ایت که به نوع حرف زدنتان با خودت گوش دهید؛ به‌ویژه هنگامی‌که اتفاق ناگواری رخ می‌دهد. اگر دچار بدبینی می‌شوید، آگاهان سعی کنید آنچه به خود می‌گوید را شخصی، همه‌گیر ماند کار  تلقی نکنید.

 

تمرین ۲

هر شب قبل از به خواب رفتن درباره سه اتفاق خوب که آن روز پیش‌آمده، فکر کنید و فیلم این رویدادها را در ذهن دوباره تماشا کنید.

 

تمرین ۳

به‌جای رویدادهای منفی، روی اتفاق‌های مثبت تمرکز کنید. البته نه به این معنا که چشمتان را بر روی برخی از اتفاق‌هایی که در جهان رخ می‌دهد، ببندید. دقت کنید که بیشتر اخبار رسانه‌های جمعی روی مشکلات تمرکز دارند. برای مدت یک هفته روزنامه نخوانید و اخبار نگاه نکنید. سپس دقت کنید که این مسئله چگونه روی حال و هوایتان اثر می‌گذارد.

 

تمرین ۴

مراقبت تجربیاتتان باشید. پژوهش‌ها نشان داده است که اگر از چیز خوبی بیشتر داشته باشید، الزاماً شاد‌ترنخواهد بود. اگر رسیدن به چیزهای خوب راکمی به تأخیر بیندازید مزه‌ی واقعی آن‌ها را خواهید چشید.

تمرین ۵

حداکثر توان خود را به کار ببرید. هنگامی‌که نهایت تلاشتان را برای چیزی به کار می‌بندید. شادتر خواهید بود.

 

تمرین ۶

ارزش‌های مثبتتان را هرروز مرور کنید و آن‌ها را گرامی بدارید. زندگی شاد زمانی دست‌یافتنی است که بدانی چه چیزهایی برایتان اهمیت  دارند.

 

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.