چگونه قهرمان زندگی خود بشویم؟

چگونه قهرمان زندگی خود بشویم؟

یکی از مؤثرترین روش‌های بهتر کردن عملکرد این است که انتظارات و معیارهای خود را بالا ببرید. چه کسی قهرمان زندگی شماست؟ البته که خود شما هستید. معیار‌های عملکردی که دارید بیش از هر عامل دیگری در شکل دادن زندگی‌ای که تجربه می‌کنید، تأثیر بر جای می‌گذارند.

اغلب اشخاص گمان می‌کنند قهرمان کسی است که با شجاعت استثنایی متولد می‌شود؛ اما زندگی واقعی این‌گونه نیست؛ و بااین‌حال این بدان معنا نیست در زندگی واقعی قهرمانی وجود ندارد. شکسپیر می‌گوید که بعضی‌ها بزرگ متولد می‌شوند، بعضی‌ها به بزرگی می‌رسند. این مطلبی است که در مورد زن‌ها و مرد‌ها به یک اندازه مصداق دارد.

هرچند نمونه‌های کلاسیک قهرمانان مرد‌ها هستند. با این حساب، یک قهرمان زندگیِ حقیقی چگونه انسانی است؟ در آینه نگاه کنید. بله، یک قهرمان زندگی شکل و شمایل شمارا دارد. شما که همین‌جا هستید،‌ همان‌طور که در این لحظه می‌باشید.

 

برای اینکه قهرمان زندگی خود باشید، به این نکات توجه کنید:

۱ تصمیم بگیرید که می‌خواهید تغییری شخصی در خود ایجاد کنید تا بتوانید به آنچه در زندگی می‌خواهید، برسید.

با خود مهربان باشید. از خود حمایت کنید. قرار نیست که برای بار اول همه کار‌ها را به‌درستی انجام بدهید؛ بنابراین انتظار ناملایمات را داشته باشید. به این فکر کنید که چگونه می‌توانید با این ناملایمات کنار بیایید و آن‌ها را تغییر بدهید. مشخص کنید چگونه می‌خواهید به مسیر اصلی بازگردید و به حرکت درآیید.

 

۲ تصمیم بگیرید به کجا می‌خواهید برسید و یا به‌عبارت‌دیگر چه خواسته‌ای دارید.

با استفاده از روش‌های موفقیت هدف‌هایتان را مشخص کنید. بعضی از هدف‌ها ممکن است کوتاه و خلاصه باشند، بعضی دیگر ممکن است جدی‌تر باشند. یک قهرمان واقعی دقیق می‌داند که چه می‌خواهد. هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی مهم‌ترین بخش زندگی است.

 

۳ برنامه بریزید و آن را به اجرا بگذارید.

وقتی برنامه‌ای داشته باشید، همیشه کار بیشتر و بهتری صورت می‌دهید. اگر تابه‌حال برنامه‌ریزی برای کارهای خود انجام نداده‌اید از همین لحظه شروع کنید.

 

۴ رقابت نکنید خلق کنید!

زندگی خود را یک رقابت در نظر نگیرید اشخاصی را که با آن‌ها رو‌به‌رو می‌شوید، رقیب به‌حساب نیاورید. در سفر قهرمانان سایر اشخاص در لباس پیام‌آوران، متحدها و منابع ظاهر می‌‌شوند. گاه این‌ها به شما هشدار و در مواقعی به سؤالات شما جواب می‌دهند. وقتی‌که هدف رقابت داشته باشد ممکن است به هدف خود هم برسید اما دچار استرس شوید. سعی کنید زیاد رقابت نکنید.

 

۵ ابتدا به درس‌هایتان توجه کنید و آن‌ها را به کار ببرید.

قبل از این‌که به دیگران جواب رد بدهید، به حقایق صحبتشان توجه کنید. سعی کنید به آنچه را که تا به امروز آموخته‌اید انجام بدهید اگر کتابی خوانده‌اید سعی کنید اصول آن را به کار ببرید اگر مهارتی خواص یاد گرفته‌اید آن را به کار ببرید. عده زیادی هستند که کتاب‌های زیادی مطالعه کرده‌اند اما متأسفانه به هیچ‌کدام ازآنچه که آموخته‌اند توجه نمی‌کنند و آموخته‌های خود را به کار نمی‌برند. شما این‌گونه نباشید یک قهرمان هر آنچه را که آموخته باشد به کار می‌برد و در زندگی خود برای پیشرفت از آن‌ها استفاده می‌کند.

 

۶ به هم‌سفران و معاشران خود بها بدهید.

همان‌طور که شکسپیر گفت،‌ دنیا صحنه نمایش است و همه‌ ما باید در آن نقشی بازی کنیم. باکسانی که سفرشان به‌اتفاق شما انجام می‌شود، مهربان باشید. کسی که هم راه شماست و شاید تا آخر این راه با شما باشد سعی کنید مهربان باشید.

 

۷ به راهنمای درون خود گوش بدهید.

مربی و راهنمای درون، شمارا می‌شناسد و می‌داند که چه نیازی دارید. در تعقیب آینده نیازهای لحظه حال را فراموش نکنید. برای این‌که بیشتر به درون خود بروید و آن ندا را تقویت کنید سعی کنید ۱۵ دقیقه سکوت کنید و به صدای آن گوش دهید.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.