آموزش‌ مهارت‌های شخصی برای زندگی بهتر

چگونه رهبر گروه باشیم؟ تکنیک ان ال پی

 

چگونه رهبر گروه باشیم؟ تکنیک ان ال پی

در این مقاله به تکنیک ان ال پی به  شما می‌آموزیم که چگونه رهبر گروه باشیم.

برقراری روابط صمیمانه نیاز به همراهی با دیگران دارد. در ان ال پی این هماهنگی را به شکل دویدن در کنار قطار تصور می‌کنند. اگر به درون قطاری در حال حرکت بپرید، لازم است با سرعتی هماهنگ با سرعت قطار در کنار آن بدوید و سپس به درون آن بپرید.

برای اینکه دیگران را رهبری کنید یا با نظراتتان روی آن‌ها اثر بگذارید، در ابتدا لازم است با آن‌ها همراه شوید. این دیدگاه یعنی گوش دادن به این افراد، پذیرفتن آن‌ها، درک کاملشان و صبور بودن درباره آنچه می‌بینید و می‌شنوید.

برای ایجاد صمیمیت، ان ال پی توصیه می‌کند که پیش از رهبری دیگران، با آن‌ها هماهنگ شوید و روی این نکته تأکید دارد. هماهنگی نکته‌ای است که به انعطاف‌پذیری شما نیاز دارد. برای این منظور باید به دیگران و رفتار‌هایشان احترام گذاشت. رهبری دیگران یعنی عوض کردن مسیر حرکت آن‌ها به شکلی ظریف و آهسته. در دنیای کسب‌وکار شرکت‌های بزرگ برنامه‌های تغیر را به همین شکل پیاده می‌کنند و کارمندانشان این تغییرات را به شکل تدریجی می‌پذیرند.

اگر در مرحله اول به کارمندان و آنچه می‌گویند گوش‌داده شود (با آن‌ها هماهنگی ایجاد شود)، آن‌ها نیز روش‌‌های جدید را به‌سادگی می‌پذیرند. اثرگذارترین رهبران آن‌هایی هستند که با واقعیت تجربیات کارکنانشان آشنا و هماهنگ می‌‌شوند.

هنگامی‌که به کار فروشندگان حرفه‌ای دقت می‌کنید، متوجه می‌شوید که آن‌ها تا چه اندازه در هماهنگی با مشتریان استاد هستند. آن‌ها در مرحله اول فقط به نیاز‌های مشتری گوش می‌دهند و متوجه می‌شوند آنچه مشتری واقعاً می‌خواهد چیست و در این مرحله برای فروختن کالای موردنظر تلاش نمی‌کند. مشتریان به خاطر دریافت توجه از طرف فروشنده، خوشحال می‌شوند و احساس رضایت می‌کند و آنچه فروشنده می‌گوید را بهتر می‌پذیرند.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.