چگونه تغییر کنیم؟

چگونه تغییر کنیم؟

۱ هدف داشته باشیم.

داشتن یک هدف خوب باعث جذب شدن ما به‌سوی آن هدف می‌شود. اهداف در زندگی ما بسیار مؤثر هستند. چون نقطه قوی برای ما برای تغییر در زندگی هستند.البته این نکته هم باید موردتوجه ما باشد که هدف‌های جذاب که باعث شور و اشتیاق در ما می‌شود را انتخاب کنیم.تا مانند یک آهنربا ما را به‌سوی خود جذب کنید.یک هدف خوب می‌تواند ما را از جای خود تکان دهد.مهم‌ترین اصل تغییر در زندگی انتخاب یک هدف است.

 

۲ برنامه‌ریزی منظم

شما باید برنامه‌ریزی منظم داشته باشید. یک انسان موفق همیشه کارهای خود را با برنامه‌ریزی انجام می‌دهد.برای خود یک جدول برنامه‌ریزی طراحی کنید.و سعی کنید همیشه جلوی چشم شما باشد.اگر از آن دسته افراد هستید که ناگهان به مسافرت می‌روند.و یا کارهای از قبل برنامه‌ریزی نشده را انجام می‌دهند.زندگی بسیار شلوغی رادارند نمی‌دانند به کجا می‌روند. مانند یک ورزشکار که می‌خواهد به وزن ایدئال خود برسد از مربی خود یک برنامه غذایی دریافت می‌کند و باید طبق آن برنامه عمل کند در غیر این صورت به وزن ایدئال خود نمی‌رسد.

تغییر در زندگی هم همانند برنامه غذایی ورزشکار می‌ماند اگر ما هیچ برنامه‌ریزی برای موفقیت خود رقم نزنیم تغییری هم ایجاد نمی‌شود .

 

۳ به دیگران بگویید که می‌خواهید چه‌کارهایی انجام دهید.

شاید شما می‌خواهید یک‌زبان جدید یاد بگیرید.اگر این هدف خود را با دوستان و یا آشنایان خود در میان بگذارید کار خوبی انجام داده‌اید. چون چند وقت یک‌بار به همان افرادی که در مورد یادگیری زبان جدید خود به آن‌ها این هدف را گفته‌اید.حتی شما آن کار را هم انجام نداده باشد از شما می‌پرسند آیا هدفی که برای یادگیری زبان جدید گذاشته بودی را انجام دادی؟ این کار باعث می‌شود شمارا از این حالت تغییر دهد و به‌سوی هدف خود بروید و آن هدف را عملی کنید و تغییر ایجاد کنید.اما دقت داشته باشد با افراد مثبت هدف خود را در میان بگذارید.

 

۴ تغییرات کوچک انجام دهید.

اگر همیشه از یک خیابان مشخص‌شده به محل کار خود می‌روید. این عمل را تکرار نکنید و از خیابان دیگری به محل کار خود بروید اگر راست‌دست هستید به مدت یک هفته با دست چپ مسواک بزنید. و اگر چپ‌دست هستید با دست راست.ساعت را ۱۰ دقیقه زودتر کوک کنید تا ۱۰ دقیقه زودتر از خواب بیدار شوید.دکوراسیون منزل خود را تغییر دهید.دقت داشته باشید تغییرات کوچک در زندگی باعث ایجاد تغییرات بزرگ در زندگی می‌شود پس آن‌ها را دست‌کم نگیرید.

 

۵ یک حرفه جدید یاد بگیرید

یک هنر جدید یاد بگیرید مانند نواختن گیتار پیانو و یا یادگیری زبان جدید خواندن یک کتاب جدید همیشه سعی کنید هرچند وقت یک‌بار هنری جدید یاد بگیرید.تا شاهد تغییرات بزرگ در زندگی خود شوید.به دنبال علایق خود بروید این تغییرات را جدی بگیرید.

 

 

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.