۵ سؤال‌ برای رسیدن به آرزو‌‌های قلبی

5 سؤال‌ برای رسیدن به آرزو‌‌های قلبی

 

اگر قرار باشد آرزو‌‌های قلبی‌تان را در زندگی دنبال کنید، این آرزو چه خواهد بود؟ شاید عشق یا آرامش درونی و یا حتی موفقیت را انتخاب کنید. آرزو‌‌های قلبی‌ شما ممکن است این باشد که زندگی‌ای رؤیایی داشته باشید. شاید دوست داشته باشید همه زندگی‌تان را صرف رسیدن به این آرزو در مهم‌ترین ارزش‌هایتان پنهان است.

ارزش‌های مهمتان ممکن است تقریباً در طول زندگی‌تان یکسان باقی بماند، حتی اگر تجربیاتی مختلف  داشته باشید. به همین دلیل رشد و توسعه‌ی آگاهی برای حمایت از این ارزش‌ها مهم است. این آگاهی عبارت است از احساسی که درباره‌ی چیز‌های مهم دارید، حقیقت برایتان چیست و چه چیز‌هایی تغییر می‌کنند. این آگاهی شمارا راهنمایی می‌کند که هنگام تردید و زمان که به انگیزه نیاز دارید رفتاری درست داشته باشید.

آگاهی یعنی مشاهده و درک آنچه واقعاً در حال رخ دادن است، بدون هرگونه قضاوت و داوری به شکلی بتوانید بهترین تصمیم را برای پیش رفتن بگیرید.

 

 سؤال‌های زیر می‌تواند به شما کمک کند آگاهی را در وجودتان گسترش دهید.

 

بیشتر بخوانید

۱ در حوزه‌های مختلف زندگی به چه ارزش‌های مشترکی می‌رسید؟ برای مثال آیا در زندگی شخصی، خانوادگی و رابطه با دوستانتان احساس می‌کنید که ارزش هما‌هنگی و یکپارچگی برایتان مهم است؟

۲ چه ارزش‌هایی باعث می‌شوند احساس سرزندگی کنید؟ انسان‌ها ارزش‌هایی را مهم می‌دانند که پایبندی به آن‌ها برایشان سخت و ناراحت‌کننده است، بااین‌حال احساس می‌کنند که باید به این ارزش‌ها پایبند باشند.

۳ چه ارزش‌هایی به شما این حس را می‌دهد که زندگی‌تان کامل است؟ زندگی کاملی که در آن‌همه چیز در جای مناسب است و چالشی  وجود ندارد، ممکن است شمارا خوشحال نکند. برعکس زندگی‌ای که در آن حس می‌کنید که کاملاً خودتان هستید و در حال پیشرفتید ممکن است به شما احساس شادی بدهد.

۴ کدام‌یک از هدف‌های زندگی‌تان نیاز‌ها و ارزش‌هایتان را برآورده می‌کند، بدون اینکه با موارد مهم دیگر تضادی نداشته باشد؟

۵ دوست دارید چه‌کارهایی بکنید که شمارا هیجان‌زده کند و چقدر دوست دارید این کار‌ها را انجام دهید که عقب انداختنشان برایتان سخت است؟

 

تمرکز روی آرزو‌های قلبی یعنی دنبال کردن هدف‌هایی که باارزش‌هایتان هماهنگی دارد دنبال کردن آرزوهای قلبی به این معنا نیست که باید برخی مسئولیت‌هایتان را فراموش کنید یا چیزی را در زندگی فدای این خواسته‌ها کنید. برداشتن گام اول به عهده‌ی خودتان است.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.