چگونه با سرعت به اهداف خود برسیم

چگونه با سرعت به اهداف خود برسیم

برنامه‌ریزی دقیق

اگر می‌خواهید که به‌سرعت به اهداف خود برسید باید برنامه‌ریزی دقیق در کارهای خود داشته باشید.هدف بدون برنامه‌ریزی مانند ماشین بدون فرمان می‌ماند پس باید برنامه‌ریزی روزانه هفتگی ماهانه سالانه داشته باشید.یک دفترچه یادداشت تهیه کنید و جدول‌بندی کنید.و بنویسید امروز چه‌کاری باید انجام دهم تا یک‌قدم به هدف خود نزدیک‌تر شوم. و بعد از انجام کار موردنظر دور آن برنامه یک خط بکشید و به سراغ اهداف قدم‌های بعدی بروید.توجه داشته باشید هرروز باید یک برنامه داشته باشید حتی اگر کوچک باشد.

اگر برنامه دقیقی برای کار و هدف خود ندارید سعی کنید از همین امروز یک برنامه جدید برای خود ایجاد کنید این‌یکی از مهم‌ترین بخش کار است. تا شمارا به هدف خود نزدیک کند.برنامه‌ریزی این امکان به مغز شما می‌دهد که اطلاعات را به‌راحتی پردازش کند.

و مسیر حرکت خود را مشخص کند و به‌سوی آن حرکت کند.اما اگر برنامه‌ای نداشته باشید ذهن شما دچار سردرگمی می‌شود و نمی‌داند به کجا باید.

 

باور داشته باشیم

باید ما کاملاً باور داشته باشیم که درزمانی که مشخص کرده‌ایم به هدف خودخواهیم رسید.باید همه‌چیز را به کائنات سپرد و نگرانی را کنار گذاشت چون نگرانی ما باعث می‌شود که از هدف خود دور شویم. اگر شما باور داشته باشید که کائنات خدا به ندای درونی تو پاسخ مثبت می‌دهد بسیار دیگر وقت آن رسیده منتظر دریافت هدف خود باشید. بیشتر انسان‌ها باور ندارند که به اهداف خود می‌رسند و این امر باعث می‌شود که اهداف از آن‌ها هرچه دورتر و دورتر شود.

شما باید مانند یک پادشاه فکر کنید.آیا یک پادشاه نگران به دست آوردن چیزی است؟ خیر… چون او هرچه اراده کند به دست می‌آورد و صاحب قدرت است.شما نیز باید این‌گونه فکر کنید که همانند یک پادشاه هستید هر چه را که درخواست می‌کنید کائنات آن را برای شما فراهم می‌کند.باید ایمان داشته باشید آرزوی شما برای شما کار می‌کند تا به شما برسد نه اینکه شما کار می‌کنید که به آن برسید. درصورتی‌که عمل از انجام کار برای رسیدن به آرزو معنی اشتیاق شمارا که می‌خواهید به هدف خود برسید می‌دهد.

 

حرف مردم

مهم نیست که دیگران درباره شما چه فکری می‌کنند. مهم این است خودتان چه احساسی به خوددارید. بدترین دشمن موفقیت این است که مردم را راضی کنیم. شما برای خود زندگی مسکنید نه مرد اگر واقعاً می‌خواهید به‌سرعت زیاد به تمام اهداف خود رسید باید حرم مردم را نادیده بگیرید. بعضی از افراز از اینکه خود به هدفی نرسیده‌اند و خیلی افسرده هستند و وقتی شما اهداف خود را به آن‌ها می‌گوید. آن‌ها شمارا دل سرد می‌کنند.و این امر باعث می‌شود که شما دست از هدف خود بردارید و همانند او افسرده شوید.

اما بعضی افراد هم هستند که انگیزه خوبی به مردم می‌دهند اما تعداد این افراد اندک است. ما باید برای خود زندگی کنیم. اصلاً مهم نیست که افرادی در مورد شما فکرهای بد کنند.آن‌ها فکر خود را آلوده می‌کنند و دست از زندگی شخصی خود برمی‌دارند وزندگی دیگران را  برسی می‌کنند شما نباید به این افراد فکر کنید و باید هدف خود را دنبال کنید تا به آن برسید.

 

تنبلی

کار امروز را به فردا مسپار این جمله را ما صدها بار شنیده‌ایم اما چرا به آن عمل نمی‌کنیم؟ همه ما میدانیم که تنبلی دشمن موفقیت است.پس دقت داشته باشید اگر می‌خواهید با سرعت زیاد به اهداف خود برسید باید تنبلی را کنار بگذارید. شاید در ابتدای کار کمی سخت باشد که صبح زود برای انجام کارهای خود از خواب بلند شویم اما نگران نباشید بعد از یک مدت کوتاه این عمل تبدیل به عادت می‌شود و نه‌تنها از آن رنج نمی‌برید بلکه لذت هم می‌برید.

آیا شده تابه‌حال از خوردن غذا گله و شکایت کنید. معلومِ است که این‌گونه نیست چون شما به غذا خوردن عادت کرده‌اید. پس چه خوب است ما خود را برای موفقیت در کارها عادت دهیم این امر سرعت پیشرفت ما را به‌شدت بالا می‌برد حالا می‌دانید که چگونه با سرعت به اهداف خود برسیم.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.