چگونه همیشه انگیزه موفقیت را در خود بالا نگه‌داریم

چگونه همیشه انگیزه موفقیت را در خود بالا نگه‌داریم

آیا تابه‌حال شده کاری را یک مدت انجام دهید و بعد از مدتی از انجام دادن آن دلسرد شوید؟ چرا بعضی از افراد یک هفته انرژی انجام کاری رادارند بعد از یک مدت این انرژی را از دست می‌دهند، و باز مجدد به حال قبل برمی‌گردند؟ اگر نگاهی به زندگی‌ خودمان کنیم خواهیم دید که یک‌روند نزولی و صعودی را طی می‌کنم. اما چرا؟ چرا همیشه حالت صعودی نداشته باشیم و همیشه در حال پیشرفت نباشیم؟

انسان هم مانند همه موجودات زنده برای زندگی کردن نیاز به آب و غذا دارد. این برای زنده ماندن است؛ اما مغز و افکار انسان هم برای پیشرفت به چیزی نیاز دارد تا او را به حرکت درآورد تا بتواند پیشرفت کند. متأسفانه بعضی از افراد به‌جای اینکه بیشتر روی افکار و احساساتشان کار کنند انرژی خود را صرف کارهای دیگری می‌کنند. باید این را بدانید که اگر بتوانید افکار خود را کنترل کنید، می‌توانید زندگی سالم، پرانرژی و موفقی را داشته باشید.

اما هدف از نوشتن این مقاله این است که شما بتوانید همیشه انگیزه موفقیت داشته باشید تا بتوانید به سمت قله‌های موفقیت حرکت کنید؟ انسان‌های موفق بیشتر روی ذهن خود کار می‌کنند. آن‌ها خوب این قانون را می‌دانند که موفقیت از ذهن شروع می‌شود و افکار ذهنی ما تبدیل به رفتار می‌شود و رفتار هم تبدیل به عادات و عادات هم ما را در زندگی هرروز موفق‌تر و موفق‌تر می‌کند.

 

ذهن خودتان را شاٰرژ کنید

منظور از شارژ کردن در اصل انگیزه دادن به ذهن است که همیشه ما را سرشار از انرژی می‌کند. تا بتوانیم حرکت کنیم یک ذهن خسته نمی‌تواند حرکت کند. برای این‌که بتوانید این‌ انرژی را در خود تقویت کنید به این نکته توجه کنید. یکی از بهترین و مؤثرترین راه‌های بالا نگه‌داشتن انرژی ذهنی این است که از آموزش‌های کاربردی درزمینهٔ موفقیت استفاده کنید؛ یعنی از آموزش‌های روانشناسی موفقیت و بهبود زندگی استفاده کنید و کتاب‌های خودیار بخوانید.

این امر باعث می‌شود نه‌تنها شما همیشه انرژی و انگیزه موفقیت را داشته باشید، بلکه چیز‌های جدید هم می‌آموزید که می‌توانید با به کار بردن آن‌ها در زندگی خود راه‌ها‌ی موفقیت را آسان‌تر طی کنید. بعضی از افراد هستند که اصلاً به این قانون توجه نمی‌کنند. وقتی از آن‌ها می‌پرسیم چه کتابه جدیدی برای پیشرفت خود خوانده‌اید پاسخی که به شما می‌دهند این است که من همه چیو می‌دانم و می‌گویند من قبلاً چند کتاب خواندم الآن استاد شدم کسی که این حرف را می‌زند بدانید که هیچ‌چیز نمی‌داند. بزرگ‌ترین دانشمندان جهان بااین‌همه دانش و اطلاعاتی که دارند وقتی از آن‌ها بپرسید که چه چیز می‌دانید آن‌ها پاسخ می‌دهند هیچ‌چیز و می‌گویند اگر دریایی را تصور کنید ما به‌اندازه یک قطره از آن دریا می‌دانیم.

بزرگ‌ترین افراد جهان مثل دانشمندان و یا فیلسوفانی هستند که هنوز در سنین زیاد مطالعه می‌کنند و به دنبال نکته جدیدی در زندگی و جهان هستند. به شما پیشنهاد می‌کنم فیلم‌هایی که قبلاً در نزدیک‌ترین زمان ممکن با دقت مشاهده کردید را باز مجدد ببینید به شما قول می‌دهم تصاویر و یا دیالوگ‌هایی خواهید شنید و دید که قبلاً اصلاً آن‌ را نشنیده بودید حتی با نگاه کردن چندین بار، باز چیز جدیدی از آن می‌توانید بیرون بیاورید. فقط کافی است تست کنید.
به همین دلیل است که بعضی از افراد یک کتاب را چندین بار مطالعه می‌کنند. به این دلیل نیست که قبلاً آن فیلم یا کتاب را با دقت برسی نکردن هرچقدر هم با دقت این کار را انجام داده باشد باز می‌تواند در آن نکته جدیدی پیدا کند. وقتی شما انگیزه را در خود تقویت می‌کنید این کار باعث می‌شود برای موفقیت حرکت کنید.

 

در آخر

برای افزایش انگیزه موفقیت سعی کنید همیشه خود را بروز نگه‌دارید از آموزش و اطلاعات درزمینهٔ پیشرفت و موفقیت استفاده کنید. (نه چیز‌های پوچ) افرادی که خود را همیشه بروز می‌کنند و مداوم از آموزش‌های کاربردی استفاده می‌کنند خیلی جلو‌تر از افرادی هستند که اصلاً به این موضوع توجه نمی‌کنند.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.