آموزش‌ مهارت‌های شخصی برای زندگی بهتر

چگونه آگاهانه قطع رابطه کنیم؟

 

چگونه آگاهانه قطع رابطه کنیم؟
سه رفتار در شما می‌تواند قطع رابطه و صمیمیت میان شما و فردی که با او احساس ناهماهنگی می‌کنید را به‌سرعت از میان ببرد. با تمرینات زیر می‌توانید آگاهانه قطع رابطه کنید.

 

۱ چگونه به نظر می‌رسید و رفتار می‌کنید

می‌توانید از فرد موردنظر فاصله بگیرید و از او دور شوید، دیگر با او ارتباط چشمی برقرار نکنید و باحالت چهره‌تان او را متوجه کنید که خواهان صمیمیت با او نیستید. بالا نگه‌داشتن ابروها در این مورد کمک زیادی به شما خواهد کرد. پشت کردن به این فرد هم از شیوه‌های اثرگذار دیگر است. به همین دلیل لازم است دقت کنید ناخودآگاه این حرکت را انجام ندهید.

 

۲ لحن کلامتان

می‌توانید لحن کلامتان را عوض کنید و یا زیاد کردن صدایتان یا آرام‌تر حرف زدن، هدف و منظورتان را منتقل کنید. درهرحال از قدرت سکوت غافل نمانید.

 

۳ کلماتی که به زبان می‌آورید

فراموش نکنید عبارات کوتاهی مثل نه متشکرم، گاهی برای به زبان آوردن سخت است. به همین دلیل تمرین کنید تا در صورت لزوم این عبارت را به زبان بیاورید، در موقعیت‌هایی که افراد از فرهنگ‌های مختلف حضور دارند، حرف زدن با افرادی که با شما هم‌زبان هستند نشان‌دهنده‌ی این نکته است که من دوست دارم با هم‌زبان‌هایم تنها باشم.

  • خیلی وقت‌ها فقط دوست داریم فقط بگویید: متشکرم یا می‌خواهم از شما خداحافظی کنم. دقت کنید که این موقع چگونه می‌توانید به ساده‌ترین شکل این جملات را بگویید و برای این منظور تمرین کنید.

 

هنگام نهایی کردن قراردادها

گاهی فروشنده‌ها هنگام بستن قرارداد نهایی فروش، مشتری را به‌دفعات تنها می‌گذارند. آن‌ها این کار را از قصد انجام می‌دهند تا خریدار زمان کافی برای مطالعه دقیق شرایط مندرج در قرارداد را داشته باشد. این دیدگاه موجب اعتماد خریدار به فروشنده می‌شود و در آینده رابطه‌ای صمیمی میان آن دو ایجاد خواهد کرد.

 

اطلاعات کافی در اختیاردارید

گاهی در لحظاتی خواص ذهن و مغزتان پر از اطلاعات است و ظرفیت آن تکمیل‌شده. در این زمان‌ها برای هضم و درک آنچه شنیده‌اید به زمان نیاز دارید.

 

فرد دیگری را می‌بینید که می‌خواهید با او صحبت کنید

شاید در مهمانی‌ای هستید و حرف‌های کسی حوصله‌تان را سر برده، ناگهان فرد دیگری را می‌بینید که طرف دیگر اتاق است و دوست دارید با او صحبت کنید.

 

خسته هستید

همه‌ی موقعیت‌هایی که در آن به شما خوش می‌گذرد، پایان می‌پذیرد. باید بدانید که مهمانی‌ای که در آن لذت می‌برید چه زمان به پایان می‌رسد.

 

سرتان شلوغ است

گاهی هم‌زمان باید درخواست‌های چند نفر را انجام دهید و این کار توان و انرژی زیادی می‌طلبد در این مواقع بهتر است روی نتیجه‌ی پایانی کار و هدفتان تمرکز کنید تا اینکه به فکر رضایت دیگران باشید.

گاهی وارد موضوعاتی می‌شوید که حیله و نیرنگ در آن‌ها زیاد است

بهتر است از این موضوعات تا جایی که ممکن است، دوری‌کنید. این موضوعات حتی می‌توانند جمع‌ها و مهمانی‌های دوستانه را با بحث‌های بی‌مورد به تلخی بکشانند.

 

نکته

پایان دادن به گفت‌وگوها به شکلی درست و نامناسب به مهارت نیاز دارد؛ به‌ویژه اگر طرف مقابل دوست نزدیک شما یا فردی مهم است. این کار را با دقت انجام دهید. به آن‌ها بگویید که اگر زمان کافی داشته باشید، دوست‌ دارید مدت زیادی را همراهشان باشید و حرف‌هایشان گوش دهید. حتی می‌توانید برای قرار بعدی‌تان زمانی را تعیین کنید.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.