چرا من پولدار نمی‌شوم

چرا من پولدار نمی‌شوم

اگر هنوز در غار زندگی می‌کنید و می‌گوید پول چرک کف دست است لازم نیست ادامه مقاله را بخوانید

سؤالی که چرا من پولدار نمی‌شوم خیلی زیاد انسان‌ها از خود می‌پرسند. پاسخ این سؤال بسیار آسان است. که چرا من پولدار نمی‌شوم، خب مانند این می‌ماند یک دانش‌آموز از خود سؤال کند چرا من امسال قبول نشدم؟ فکر می‌کنید پاسخ چیست؟

 

تغییر دیدگاه

همه مردم فکر می‌کنند پولدار شدن یک فرمول پیچیده در فیزیک کوانتوم است. اما اصلاً این‌طور نیست بیایید همین حالا دیدگاه خود را تغییر دهید، واقعاً چرا شما پولدار نمی‌شوید؟ شاید بگوید از صبح ساعت ۶ تا شب ساعت ۹ فقط کار می‌کنم اما بااین‌حال هنوز نتوانسته‌ام یک ماشین یا خانه برای خود خرید کنم.

اما صبر کنید، یک ماشین را تصور کنید که در حال حرکت است اما ترمز‌دستی آن کشیده شده است و ما هرجی گاز می‌دهیم از سرعت ۵ کیلومتر ماشین تند‌تر نمی‌رود درواقع ماشین حرکت می‌کند، اما یک حرکت کند که باعث افزایش سوخت و سابیدگی لاستیک‌ها و حتی فشار زیاد به موتور ماشین می‌شود.

 

قانع کردن خود

ما انسان‌ها در قانع کردن خود استادیم یک مثال می‌زنم فرض کنید فردی به شما می‌گوید که پول چرک کف دست است و اصلاً ارزش ندارد و برای شما مثالی هم می‌زند و می‌گوید فرض کنید در یک بیابان خشک گیرکرده‌اید و شدید تشنه هستید ۲ انتخاب دارید ۱۰۰ میلیارد پول نقد یا یک لیوان آب شما کدام را انتخاب می‌کنید؟ و شما می‌گویید لیوان آب و آن فرد هم می‌گوید گفتم که پول ارزشی ندارد و شما هم قانع می‌شوید و می‌گویید اره واقعاً راست می‌گوید. حالا حساب کنید ۵ تا آدم از دوستان و آشنایان با مثال‌های متفاوت دیدگاه شمارا تغییر دهند، خب معلومِ که شما پولدار نمی‌شود حتی اگر هم بخویید هم نمی‌شوید! چرا؟ چون ته ته ته ذهن شما پول = بی‌ارزشی است اگر این باور شما باشد اصلاً پولدار نمی‌شود دقیقاً مانند مثال بالا، دستی را کشیده‌ایم و گاز می‌دهیم.

 

خب حالا چه‌کار کنیم؟

سعی کنید در انتخاب دوست و یا افرادی که رفت آمد می‌کند دقیق باشید هر کس را به دایره امن خود راه ندهید؛ مانند ورودی دانشگاه امتحان کنکور از فرد مقابل بگیرد اگر که قبول شد (باورهای خوبی نسبت به پول وزندگی داشت) اجازه دارید با آن فرد رفت آمد کنید.

فرضیات و نظراتتان درباره‌ی پول چیست؟ ممکن است باورهایی داشته باشید که شمارا از خلق ثروتی که لیاقتش رادارید، بازمی‌دارند. آیا فکر می‌کنید فقیر بودن فضیلت به‌حساب می‌آید؟ چگونه نتیجه‌گیری کرده‌اید که فقر فضیلت به‌حساب می‌آید؟ با توجه به زندگی چند فقیر شرافتمند و چند پولدار طماع و حریص؟ آیا گمان می‌کنید لیاقت ندارید از اینکه هستید پولدارتر باشید؟ سقف درآمدی که برای خود در نظر گرفته‌اید چقدر است؟ فکر می‌کنید استعداد هوش و توان مالی زیادی ندارید؟ شواهدتان برای باورهایی که دارید چیست و چه شواهدی وجود دارد که خلاف آنچه باور دارید را ثابت می‌کند؟ باورهایتان درباره‌ی پول از کجا نشئت می‌گیرد؟

 

برای اینکه بدانید که چرا من پولدار نمی‌شوم این سؤال‌ها را از خود بپرسید:

  1. آیا می‌توانم پولدار باشم؟ ( باورهایتان را در نظر بگیرید)
  2. آیا می‌توانم پولدار باشم و در تمام حوزه‌های زندگی‌ام ثروتمند باقی بمانم؟ (تمام موارد مربوط به زندگی را در نظر بگیرید)
  3. آیا می‌توانم هم‌زمان پولدار باشم و صداقت و اصالتم را حفظ کنم؟ (آنچه برای دیگران انجام داده‌اید را در نظر بگیرید.)

 

اگر پاسختان به هر سه سؤال ذکرشده بله است، به خودتان اجازه داده‌اید اولین گام را درراه رسیدن به ثروت بردارید. ضرب‌المثلی قدیمی وجود دارد که می‌گوید: مراقب باش آرزوی چه چیزی رادارید چون آنچه آرزویش راداری در زندگی‌ات پدیدار می‌شود.

به دست آوردن ثروت آن‌قدرها هم سخت نیست، دانستن اینکه چرا دنبال ثروت هستید و اینکه می‌خواهید با پولتان چه‌کار کنید، مانع جذب و فراخواندن پول به زندگی‌تان شده است. پس‌ازاینکه تصمیم گرفتید چه می‌خواهید و چرا خواهان آن هستید آماده‌اید تا سخت تلاش کنید تا به آنچه می‌خواهید، برسید.

بعضی‌ها فکر می‌کنند افراد پولدار مهره مار دارند و هر جا می‌روند محبوب هستند بانک‌ها، اداره‌ها و کارشان سریع حل می‌شود. اما چنین فکری کاملاً اشتباه است افراد ثروتمند تنها فرقشان با افراد فقیر نوع فکر و آگاهی‌شان است آن‌ها از قوانین جهان هستی آگاه هستند و آن‌ها را به کار می‌گیرند. فکر آن‌ها مانند یک کارخانه پول‌سازی کار می‌کند، بله شما هم می‌توانید مانند چنین افرادی باشید خوب فکر کنید قوانین را دقیق انجام دهید و باور کنید، پول درآوردن سخت نیست. اما بعضی افراد آن را جدی و سخت می‌گیرند اما وقتی این موضوع را درک می‌کنید که درراه باشید.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.