چرا مثبت فکر کنیم؟ و تأثیر مثبت اندیشی

چرا مثبت فکر کنیم؟ و تأثیر مثبت اندیشی

در این مقاله با سوال چرا مثبت فکر کنیم؟ و تأثیر مثبت اندیشی آشنا می‌شوید. شما دو راه دارید یا با افکار منفی زندگی کنید یا مثبت اگر که می‌خواهید زندگی‌تان سرشار از عشق و انرژی باشد بهتر است که گزینه دوم را انتخاب کنید. اگر که کتاب‌های موفقیت را مطالعه کرده باشید، در بیشتر آن‌ها آمده است که مثبت فکر کنید و مثبت اندیش باشید.
مثبت اندیشی واقعاً فایده‌های زیادی دارد حتی دانشمندان هم‌روی این موضوع کارکرده‌اند و تحقیقات زیادی روی این موضوع انجام داده‌اند، امروزه واقعاً ثابت‌شده است حتی مثبت اندیشی در طول عمر هم تأثیر دارد، یعنی افرادی که ذهنیت مثبت دارند از افرادی که ذهنیت منفی دارند بیشتر عمر می‌کنند.

 

تأثیرات مثبت اندیشی

  • سلامتی جسمی
  • اعتمادبه‌نفس
  • طول عمر
  • آرامش فکری
  • شادی
  • سلامتی روحی
  • افزایش انرژی
  • امید به زندگی

 

موارد بالا فقط با تغییر نوع نگرش شما قابل‌اجرا است یعنی شما وقتی‌که کنترلی روی افکار خود داشته باشید و اجازه ورود افکار منفی را به ذهن خود ندهید، خواهد دید که چگونه حس و حال شما دگرگون می‌شود. شاید بگوید چه خوش‌خیالی‌ها مگر می‌شود بااین‌همه مسئله و مشکل مثبت هم بود. بله شاید در اوایل کمی سخت باشد همان‌طور که میدانید هر چیزی با تمرین و تکرار قابل انجام است.

اگر واقعاً آرامش ذهنی برایتان مهم است باید مثبت اندیش باشید، مثبت اندیشی نه به معنی این‌که در حال سقوط کردن در چاه هستید و مثبت اندیش باشید، نه اصلاً برداشت ما چنین نیست برداشت ما از مثبت اندیشی مثبت بودن به رویدادهای غیرقابل‌پیش‌بینی است.

همان‌طور که در مقالات قبلی خانه موفقیت گفته‌شده بود مغز مرکز کنترل بدن است و دستورات را به بدن ارسال می‌کند و این دستورات دارای کدهایی هستند که وضعیت کنونی ما را به سلول می‌رسانند، اگر ترسیده باشید این دستور ارسال می‌شود که تمام بدن برای حفظ جان فعالیت خود را شروع کند گوش‌ها تیز می‌شود بینایی تقویت می‌شود ضربان قلب بالا می‌رود، حتی شما اگر فیلم ترسناک هم ببینید این حالت در شما ایجاد می‌شود چون ذهن شما باور می‌کند که شما دقیقاً در این حالت قرارگرفته‌اید.

حالا تصور کنید وقتی همیشه ذهنیتی منفی داشته باشید و در حالت استرسی باشید، مغز پیغام‌هایی که به سلول ارسال می‌کند تمامی داری انرژی منفی هستند و کم‌کم باعث می‌شود سیستم ایمنی بدن یا همان سلول‌ها ضعیف‌تر شوند و بدن ما زودتر بیمار شود این تنها بخشی از داستان است. مثبت اندیشی برخلاف بعضی‌ها، که می‌گویند مثلاً فلانی بی‌خیال است کاملاً متفاوت است.

برای اینکه بتوانید مثبت اندیشی را در خود تقویت کنید بهترین راه تمرین کردن است در اوایل شاید سخت باشد ولی رفته‌رفته با تمرین وقتی‌که قدرتمند شوید خواهید دید می‌توانید کنترلی بر روی افکار خود داشته باشید. خواندن مقاله به‌تنهایی کارساز نیست فقط این موضوع را تمرین کنید و خواهید دید چقدر در شما تأثیر خواهد داشت. حتی امروزه افراد منفی و مثبت را از روی چهره هم می‌شود شناخت انسان‌هایی که افکار مثبت دارند چهره بسیار بشاشی رادارند.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.