۳ نکته برای هماهنگی در زندگی

3 نکته برای هماهنگی در زندگی

جان لنون گفته است: زندگی رویدادی است که هنگام برنامه‌ریزی برای مواردی دیگر، رخ می‌دهد. می‌دانم  گاهی آن‌قدر مشغول انجام دادن کاری می‌شوید که هرگز فرصت لذت بردن از نتایج کارهای دیگرتان را ندارید.
شادی شما به هماهنگی در زندگی و تعادلتان بستگی دارد.

 

انجام دادن وظایف

انجام دادن وظایف که هرروز آن‌ها را انجام دهید. این‌ها همان کار‌هایی است که سبب زندگی روان و آرام‌تان می‌شود، کار‌هایی مثل پرداخت به شغلتان، خرید کردن، غذا خوردن، شستن ظرف‌ها، و… در زندگی همچنین باید کار‌های مهم‌تری نیز انجام دهید تا شمارا به موفقیت‌های بزرگ می‌‌رساند، کار‌هایی مثل یادگیری مهارت جدید، ورزش کردن، یا پرورش مهارت و استعداد خواص در خودتان.

 

چیزهایی که سبب لذت می‌شود

داشتن چیز‌هایی که سبب لذتتان از زندگی می‌شود. این موارد می‌توانند دارایی‌های مادی مثل خانه، اتومبیل، زمین، یا موادی مانند داشتن امنیت، آرامش، عشق.

 

لذت بردن از کار‌ها

راضی بودن و لذت بردن از کار‌هایی که انجام می‌دهید و چیزهایی که دارید. رضایت یعنی راحت و خوشحال بودن.
گاهی احساس می‌کنید که لحظاتی آرام و شاد را در زندگی تجربه می‌کنید و از خودتان و جایی که در آن قرار دارید راضی و خوشحال هستید.

 

هنگامی‌ که هماهنگی در زندگی با این سه گام رعایت شود، احساس می‌کنید که جایگاه مناسب را یافته‌اید.
آموزش و مهارت‌های موفقیت تغییر بزرگی در زندگی شما ایجاد نمی‌کند، مگر این‌که خودتان خواهان این تغییرات باشید.

آموزش موفقیت و مهارت‌های زندگی به شما کمک می‌کند تا از استعداد‌های و مهارت‌های خود استفاده کنید و آنچه را که مانع داشتن چیزهایی که می‌خواهید می‌شوند. از سر راه بردارید. کار‌هایی انجام دهید که دوست دارید و کسی باشید که آرزویش رادارید.

آموزش مهارت‌های زندگی به شما انگیزه‌ای سحرآمیز می‌بخشد تا جریان زندگی فعلی‌تان را بهبود بخشد و به رؤیاهایتان برسید، چراکه همین رؤیاهاست که واقعیت شمارا شکل می‌دهد. به‌احتمال‌زیاد شما هم خواهان شادی و موفقیت هستید. گاهی این دو ویژگی به نظر متناقض می‌آید، اما پس از آموختن مهارت‌های موفقیت تعریفی جدید از شادی و موفقیت، راهی برای ایجاد هماهنگی میان این دو هدف خواهید یافت.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.