آموزش‌ مهارت‌های شخصی برای زندگی بهتر

همانند یک کوه قدرتمند باشید.

همانند یک کوه قدرتمند باشید.
 
شما باید همانند یک کوه قدرتمند باشید؛ اما چگونه چطور؟

کوتاه و مختصر و مفید شما در این مقاله همانند یک کوه قدرتمند می‌‌شوید.

اگر دقت کرده باشید بعضی از افراد برای بیان احساست واقعی‌شان دچار مشکل هستند و نمی‌توانند آن را روش بیان کنند و تحت تأثیر محیط و یا فرد مقابل قرار می‌گیرند. فرض کنید با یکی از دوستان خود به رستوران رفته‌اید دوست شما عاشق چلوکباب است اما شما اصلاً از این غذا خوشتان نمی‌آید و دوستتان بدون این‌که به شما بگویید دو پرس چلوکباب سفارش می‌دهد آیا همانند یک کوه قدرت این رادارید که بگوید من اصلاً از این غذا خوشم نمی‌آید؟

انسان‌های موفق قدرت نه گفتن را خوب بلد هستند، آن‌ها زیاد تحت تأثیر افراد قرار نمی‌گیرند دقیق می‌دانند که چه می‌خواند و به دنبال چه چیز هستند اگر پیشنهاد یا برنامه‌ای خارج از محدوده کاری آن‌ها باشد آن را باکمال آرامش بدون این‌که طرف مقابل ناراحت شود رد می‌کند.

این را به یاد داشته باشید که اگر قدرت اراده بالایی داشته باشید دیگران به این شخصیت شما امتیاز می‌دهند؛ و میگویند انسان بسیار قدرتمند و با برنامه‌ریزی است و همین‌طور بیشتر به شما اعتماد می‌کنند؛ و حتی خود شما هم باید بسیار قدرتمند باشید در مقابل نه گفتن دیگران باید کمی تمرین کنید و از موارد کوچک شروع کنید تا بتوانید این قدرت را در خود تقویت کنید.
 
 

تقویت قدرت نه

فرض کنید به سوپرمارکت رفته‌اید و تعدادی خرید انجام داده‌اید فروشنده مابقی پول شمارا مثلاً با خوراکی‌های کوچک تسویه می‌کند، در اینجا شما باید درخواست کنید و بگوید لطفاً مبلغ باقی‌مانده بنده را پول بدهید، توجه کنید درخواست‌های کوچک کم‌کم شمارا در درخواست‌های بزرگ‌تر یاری می‌کند.

سعی کنید تمرین کنید حتی اگر جواب منفی دریافت می‌کنید اما تمرین کنید تا همانند یک کوه قدرتمند باشید. انسان‌های ضعیف موفقیت‌های بزرگ کسب نمی‌کنند انسان‌های قدرتمند به موفقیت‌های بزرگ دست می‌یابند.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.