۲ نکته طلایی برای ایجاد روابط زناشویی بهتر

2 نکته طلایی برای ایجاد روابط زناشویی بهتر

می‌خواهم شمارا با قوانینی آشنا کنم که متأسفانه بعضی از افراد از آن استفاده نمی‌کنند و نمی‌خواهند به‌قول‌معروف غرور خود را بشکنند و از اصول اصلی یک روابط زناشویی استفاده کنند تا یک زندگی سرشار از مهر و محبت و یک روابط زناشویی بهتر داشته باشند.

وقتی‌که دو نفر تعهد می‌بندند که باهم ازدواج کنند باید اصولی را رعایت کنند. ازدواج خریدن یک لباس نیست که اگر از آن خوشتان نیامد آن را پس بدهید. باید کاملاً در انتخاب خود دقت کنید و از اصول و قوانین خاصی پیروی کنید؛ اما وقتی‌که یک ازدواج صورت گرفت چگونه می‌توانیم این رابطه را حفظ کنیم؟ داشتن یک رابطه ایدئال هیچ رؤیا نیست انسان‌های زیادی هستند که سالیان زیاد باهم زندگی کرده‌اند و هم‌اکنون مانند زمان قدیم مثل روزهای اول آشنایی همدیگر را دوست دارند.

 

گفت‌وگو کنید

اگر دریک رابطه‌ای هستید که در آن خشونت و ناآرامی است بهترین راه برای حفظ روابط گفتگو کردن است. گاهی دل آدم پر می‌شود و باید آن را خالی کرد؛ و افراد برای این خالی کردن به دوست و آشنایان پناه می‌برند و به قول معرف درد دل می‌کنند ولی حاضر نیستند که دو کلمه با همسر خود به گفتگو بپردازند و در گام اول بتوانند با صحبت موضوعات خود را حل کنند.

کار زیاد سختی نیست به خود این اجازه را بدهید حالا هرچقدر هم که غرور دارید این غرور را بشکنید و مشکلات و مسائل خود را با همسر خود در میان بگذارید. در این موارد شانس شما برای حل مشکل بسیار بیشتر است تا اینکه مشکلات خود را برای کسی دیگر تعریف کنید و آن فرد هم بدون هیچ‌دانشی پیشنهاد‌های غیراصولی به شما بدهد که هرچه زندگی شمارا بدتر کند البته اگر با یک روانشناس صحبت کنید بسیار بهتر است تا اینکه با یک فرد بی‌تجربه و معمولی.

 

بیان احساسات

یکی دیگر از مشکلات روابط زناشویی بیان نکردن احساست است. وقتی شما همسر خود را دوست دارید چرا آن را بیان نمی‌کنید؟ شاید بگویید خودش می‌داند که دوستش دارم؛ اما این نوع تفکر اشتباه است. شما باید به زبان بیاورید و به‌صورت کاملاً واضح بگویید که او را دوست دارید. گاهی این جمله در زندگی شما معجزه می‌کند. این‌یکی از بزرگ‌ترین راز‌های روابط زناشویی موفق است. افرادی که روابط زناشویی خوبی دارند هیچ جادویی در زندگی خود ندارند آن‌ها از همین قوانین کوچک استفاده می‌کنند.

دقت کنید که وقتی این جمله را می‌گوید باید بااحساس بگویید نه‌فقط مثل ضبط‌صوت آن را تکرار کنید. اگر واقعاً همسر خود را دوست ندارید بهتر است به بخش اول یعنی گفتگو بپردازید و خواسته‌‌های خود را بیان کنید که درک بیشتری از روابط خود داشته باشید.

 

در آخر

روابط زناشویی یک‌روند چندمرحله‌ای است این مقاله قطعه‌ کوچکی از روابط است که بامطالعه بیشتر درزمینهٔ روابط همین قطعات کوچک را کنار هم بچسبانید زندگی شما یک زندگی ایدئال می‌شود. در مقالات دیگر بیشتر درزمینهٔ روابط زناشویی می‌پردازیم.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.