مدیریت پول

مدیریت پول

برای رسیدن به فراوانی در زندگی ابتدا باید تعریف  درستی از پول داشته باشید. کسانی که مدیریت پول خود را آموخته‌اند به آسانی می‌توانند آن را چندبرابر کنند. اگر نمی‌دانید پول پرداخت قبض آب و برق یا غذای موردنظرتان را از کجا به دست آورید، لذت بردن از زندگی برایتان سخت خواهد بود و بدانید شما از آن دسته افراد هستید که مدیریت پول خود را بلد نیستند.

ممکن است دوره‌های سخت زندگی را خوب بشناسید ، هنگامی‌که دخل‌وخرجتان باهم هماهنگی ندارد. دیر شدن قسط‌های خانه‌تان، از دست دادن کارتان و ورشکستگی موجب می‌شود احساس کنید امنیت مالی ندارید. همیشه روی مسائل مالی و اتفاقاتی که ممکن است در این حوزه از زندگی  رخ دهد، کنترل ندارید.

نگرانی از اینکه ممکن است امنیت مالی‌تان را از دست بدهید می‌تواند مانعی برای رسیدن به هدف‌هایتان در زندگی باشد و همین باعث شود ثروت کافی را در زندگی‌تان خلق نکنید. تمام این موارد از عدم آگاهی مدیریت پول است.

می‌توانید با به کار گرفتن راهکاری مناسب در زندگی  از این دور باطل بیرون بیایید و بدون توجه به اتفاقاتی که ممکن است رخ دهنده، همیشه ازنظر مالی احساس امنیت کنید.

 

اما بایت یک برنامه‌ریزی دقیق انجام دهید، که چگونه ، چطور، کجا خرج کنید، اگر فردی به شما ۱۰ میلیون پول نقد دهد چه‌کار می‌کنید؟ واقعاً همین حالا فکر کنید که با این ۱۰ میلیون تومان چه‌کار می‌کنید شاید بگوید بخشی از این پول را صرف بدهی‌هایم می‌کنم، بخشی دیگر را برای خرید لباس‌های شیک و گران‌قیمت خرج می‌کنم وسایلی که قبلاً نیاز داشتم را خرید می‌کنم. همین حالا شما تمام ۱۰ میلیون را در ذهن خود خرج کردید و برنامه‌ریزی کردید که چگونه آن را خرج کنم.دقت کنید دریایی به آن بزرگی از قطرات کوچک تشکیل‌شده است. یا یک درخت از هزاران شاخ‌ و برگ تشکیل‌شده است هرکدام آن‌ها به‌خودی‌خود زیبا نیستند دریا از تشکیلِ قطرات ریز دریا شده است.

 

اگر بتوانید یک برنامه دقیق برای مدیریت پول خود انجام دهید، می‌بینید که خیلی ساده می‌شود از پول‌های ریزریز بهره‌مند شد.
معمولاً وقتی‌که به بعضی از افراد می‌گوییم این مبلغ پول را به شما می‌دهیم سریع برای آن پول برنامه‌ریزی می‌کنند که چگونه خرج کنند، ولی هیچ برنامه‌ای برای پس‌انداز آن انجام نمی‌دهند متأسفانه.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.