آموزش صحبت کردن در جمع

آموزش صحبت کردن در جمع
بعضی افراد از صحبت کردن در جمع به اندازی ترس از مرگ می‌ترسند! آنچه اتفاق می‌افتد، ازاین‌قرار است: اگر کسی از شما بخواهد در جلسه‌ای صحبت کنید، ممکن است کمی اضطراب داشته باشید، بترسید یا حتی وحشت‌زده شوید. تجربه‌ی این احساسات شدید باعث می‌شود بعضی از مردم به هر قیمتی از این موقعیت‌ها دوری کنند. آن‌ها از شخص دیگری درخواست می‌کنند تا به‌جای آن‌ها صحبت کند یا یک روز قبل از آن مریض می‌شوند.

اصلاً چرا افراد در چنین شرایطی این احساسات را تجربه می‌کنند؟ ممکن است بگویید: این امر طبیعی است، اما کاملاً اشتباه می‌کنید! درواقع اتفاقی رخ می‌دهد، ازاین‌قرار است:

همه‌ی مردم از صحبت کردن در جمع دچار اضطراب نمی‌شوند بعضی افراد از چنین درخواستی لذت می‌برند. چه چیزی باعث می‌شود که شما احساسی خوب یا بد داشته باشید؟ اغلب خود رویداد به‌تنهایی خوب یا بد نیست. آنچه به خود می‌گویید، تعیین‌کننده‌ی احساسات شماست افکار شما نتیجه‌ی باورهای عمیقی است که به‌احتمال‌زیاد حتی از وجودشان آگاه نیستید. نگاهی به شکل زیر بیندازید تا تصویری از چگونگی تأثیر افکار روی احساسات به دست آورید.

 

 

در شکل زیر مشاهده می‌کنید زمانی که شخصی از صحبت کردن در جمع اضطراب دارد و می‌ترسد، چه اتفاقی برایش رخ می‌دهد.

 

 

بسیاری از مردم پیش از هر رویداد، اضطراب را تجربه می‌کنند، زیرابه آن عادت کرده‌اند، نه به این دلیل که اضطراب برای فعالیت مفید است. رویدادی درگذشته مانند مصاحبه، سخنرانی یا اولین قرار ملاقات با فردی را به خاطر بیاورید. افکار منفی تا چه حد شمارا از ارائه‌ی بهتر بازداشته است؟

ممکن است موقعیت‌های دیگری به‌غیراز صحبت کردن در جمع وجود داشته باشد که مواجهه با آن برای شما مشکل است. ایده‌های موجود در تصویر زیر را برای ایجاد تغییر در طرز فکرتان به‌کارگیرید تا با منفی‌بافی کمتر و مثبت اندیشی بیشتر، انتظار آن رویداد را داشته باشید.

اگر بتوانیم تمرین تصویر بالا را جایگزین تفکرات ذهنی خود کنیم خواهیم دید که بدون هیچ ترس و نگرانی می‌توانیم در جمع صحبت کنیم.

 

 

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.