استفاده از ترس‌ برای موفقیت

استفاده از  ترس‌ برای موفقیت
ترس هنگامی‌که باعث می‌شود مهارت‌‌هایتان را به‌عنوان اهرم به کار برید، می‌تواند به شما انگیزه دهد. برای برخی از افراد تجسم شکست باعث می‌شود دقت بیشتری در کارهایشان به‌کارگیرند.

 

ترس = موفقیت

اگر دوست داشته باشید ازآنچه نمی‌خواهید دور بمانید و آنچه می‌خواهید را انجام دهید، می‌توانید از ترس عامل انگیزه‌بخش استفاده کنید. مثلاً برای ترک کردن سیگار اگر فقط روی مزایای سلامتی تمرکز کنید ممکن است برایتان سخت باشید، درحالی‌که اگر به عواقب وخیم و بیماری‌های ناشی از کشیدن سیگار فکر کنید ممکن است ترک سیگار برایتان ساده‌تر باشد.

شاید فرزند کوچکتان به شما بگوید که دوست ندارد پدرش بمیرد و از شما بخواهد که سیگار را ترک کنید.

ترس از عواقب ناگوار یک کار می‌تواند انگیزه‌ای اثرگذار برای دوری از آن کار باشد. استفاده از ترس، احساس گناه و احساس خجالت راه‌هایی است که در کوتاه‌مدت می‌تواند انگیزه‌‌بخش باشد، اما پیام منفی‌ای که به این شکل به خود می‌دهید در طولانی‌مدت ضرر بیشتری خواهد داشت.

رژیمی سفت‌وسخت به این دلیل که همسرتان دوست ندارد فردی چاق باشید، نمی‌تواند در طولانی‌مدت اثرات خوبی داشته باشد.

چنین رژیمی نه‌تنها سلامتی‌تان را به خطر می‌اندازد، بلکه باعث می‌شود اعتمادبه‌نفستان را از دست بدهید.منتقد درونی‌تان دوست دارد درهرحال احساس گناه را در شما بیدار کند، حتی در مواردی که این احساس گناه می‌تواند نتایجی مثبت برایتان داشته باشد.

مراقب استفاده از ترس برای رسیدن به نتایج دلخواهتان باشید. تمرکز روی آنچه در زندگی می‌خواهید به‌جای آنچه در زندگی خواهانش نیستید، همیشه اثرگذارترین و ساده‌ترین راه در طولانی‌مدت است.

معمولاً ترس‌های ما پوچ و خالی هستند. زیاد نگران این موضوع نباشید. شاید بگوید چرا ترس وجود دارد لحظه‌ای فکر کنید اگر ترس نبود ما خیلی کار‌ها را انجام می‌دادیم که هم به ضرر خود‌مان بود و هم به ضرر دیگران بود، پس ترس‌ها هم زیادی در زندگی ما بد نیستند. اما باید آن‌ها را مدیریت کرد و از ترس‌ها برای موفقیت در زندگی استفاده کرد.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.