آموزش‌ مهارت‌های شخصی برای زندگی بهتر

چگونه در شغل خود ثروتمند شویم و نفر اول در آن باشیم؟

چگونه در شغل خود ثروتمند شویم و نفر اول در آن باشیم؟

انسان‌ها برای افزایش ثروت خود همیشه به دنبال شغل‌ها و کارهایی هستند که درآمد خوبی داشته باشند. آن‌ها با جستجو از افراد مختلف و تحقیق و برسی در مورد شغل و یا کاری که بیشترین درآمد را نسبت به شغل‌های دیگر را داشته باشد می‌پردازند. آیا واقعاً بعضی شغل‌ها درآمد بیشتری دارند و بعضی شغل‌ها درآمد کمتری؟

متأسفانه یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات تعدادی زیادی از افراد که می‌خواهند به درآمد بالا برسند همین است. آن‌ها فکر می‌کنند که فقط در یک شغل خواص می‌توانند به درآمد برسند بدون این‌که علاقه خود را مدنظر بگیرند. آن‌ها سخت در اشتباه هستند و درصد موفق شدنشان بسیار کمتر از افرادی است که واقعاً با عشق و علاقه به دنبال کاری که دوست دارند می‌روند.

 

علاقه کلید است

واقعاً علاقه داشتن به کاری که واقعاً از ته قلب آن را دوست دارید بسیار و بسیار مهم است. اگر باکمی دقت به درون خود مراجعه کنید خواهید فهمید که به چه چیز‌هایی واقعاً علاقه دارید. کلید نفر اول شدن در هر کاری علاقه داشتن به آن کار است. شاید بگویید که بعضی از شغل‌ها درآمدشان بیشتر از شغل‌های دیگر است. با یک مثال کوتاه این موضوع راکمی برایتان روشن می‌کنم آیا یک مغازه فروش فرش بیشتر درآمد دارد یا فروش کفش؟ و حالا بگویید آیا یک کارخانه فرش درآمد بیشتر دارد یا یک مغازه کفش‌فروشی؟ کارخانه را کسی راه‌اندازی می‌کند که به این شغل از ته قلب و از بچگی علاقه داشته است و با تمام نیرو تلاشِ خود را می‌کند که نفر اول باشد چون‌که به این کار علاقه زیادی دارد و می‌تواند نفر اول باشد.

اما اگر یک کفش‌فروش باشد و به شغلش علاقه نداشته باشد هیچ‌وقت به یک کارخانه کفش فکر نمی‌کند چون علاقه‌ای به این کار ندارد وقتی علاقه نداشته باشد ذهن او خسته است نه ایده‌‌ای به ذهنش می‌آید نه حتی تحمل شکست را دارد و مثل یک انسان معمولی به کار خود ادامه می‌دهد و از شغل و درآمد خود هم ممکن است ناراضی باشد.

 

چرا علاقه؟

وقتی شما به کاری علاقه داشته باشید وقتی‌که آن را انجام می‌دهید برایتان خسته‌کننده نیست شکست خوردنتان زیاد شمارا دل سرد نمی‌کند. همیشه یک نیروی درونی باعث می‌شود شما حرکت کنید به سمت آن نه‌تنها خسته نمی‌شود بلکه از انجام دادن آن‌هم لذت می‌برید دلیلش هم کاملاً روشن است. چون به آن خیلی علاقه دارد.

پس به خاطر داشته باشید علاقه داشتن به کاری خاص بیشتر شمارا موفق می‌کند تا اینکه بدون علاقه به کاری بپردازید. علاقه داشتن به کاری خاص به‌سرعت شمارا ثروتمند می‌کند. شما به هرچه علاقه داشته باشید می‌تواند در آن کار نفر اول باشید. افراد زیادی هستند که قبلاً جایگاه شمارا داشته‌اند ولی حالا دیگر آن جایگاه را ندارند و بسیار پیشرفت کرده‌اند. علاقه و عشق با آن کار باعث شده تا جایگاه اولین‌ها را داشته باشند.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.