۵ گام برای سلامت جسمی و روحی

5 گام برای سلامت جسمی و روحی
شاید فکر کنید ورزش کردن بهترین روش برای سلامت جسمی و روحی هست، آیا ایجادِ عادت‌های مثبت و خوب به همان اندازه مهم است؟ اگر فکر می‌کنید که تنها راه سلامت جسمی کارهایی مثل ورزش کردن تغذیه مناسب است باید بگویم، سخت در اشتباه هستید ما نمی‌گویم ورزش کردن و یا تغذیه مناسب بد یا خوب نیست بلکه می‌گویم در کنار این کار فعالیت‌های ذهنی خود را هم انجام دهید نیز با این کار درصد سلامتی خود را بسیار افزایش می‌دهد.

همیشه سعی کنید با خود صادق باشید متأسفانه انسان موجودی است که زیاد خود را فریب می‌دهد اگر با خود صادق باشیم ضمیر ناخودآگاه خود را به‌نوعی پرو گرام می‌کنیم که ما را در راستای بهبود کیفیت زندگی پیش ببرد. در ادامه ۵ مورد مهم که تأثری زیادی بر روی سلامت جسمی و روحی ما دارد می‌پردازم.

 

برای سلامت جسمی و روحی این ۵ گام را جدی بگیرید

خشمگین نشوید.

خشم احساسی بنیادی است که منجر به واکنش همراه با تنش، ستیز یا گریز می‌شود. زمانی را که صرف دشمنی می‌کنید،کم کنید. وقتی که خشمگین می‌شوید تمام سلول‌های بدن شما به این خشم واکنش نشان می‌دهد و سلامت جسمی و روحی شما را کاهش می‌دهد. باید سعی کنید فرکانس امواج مغزی خود را به زیر ۲۰ هرتز کاهش دهید در هنگام استرس این امواج بالا می‌رود که فعالیت عادی بدن را دچار مشکل می‌کند و موجب بیماری می‌شود.

 

شادباشید، ممکن است هرگز اتفاق نیفتد.

نیمه‌روشن زندگی را ببینید. لذت را در چیزهای معمولی بیابید. وقت خود را صرف امور منفی نکنید. فکر نکنید حتما باید میلیاردر باشید تا شاد باشید. راز شاد بودن زندگی در لحظه حال است و استفاده از داشته‌هایی که در حال حاضر دارید نه حسرت نداشته ها، وقتی در لحظه حال زندگی کنید خواهید دید که شادتر هستید و با تمرین و تلاش می‌توانید این داشته‌ها را افزایش دهید.

 

زندگی کنید.

شرکت در فعالیت‌ها با دیگران برای شما مفید است. فعالیت‌های مختلف می‌توانند تأثیر منفی اوقات چالش‌انگیز را کاهش دهد. فکر کنید فقط شما در این جهان تنها هستید! چقدر سخت است اصلا تفکرش هم سخت است. باید زندگی کنید با انسان‌های مختلف رابطه برقرار کنید تا سلامت جسمی و روحی شما افزایش یابد. سعی کنید در فعالیت‌های اجتماعی شرکت کنید.

 

عادت‌های مضر را متوقف کنید.

عادت‌هایی مانده مصرف مشروبات الکلی یا کشیدن سیگار به‌خصوص هنگامی‌که با یاس شما در ارتباط‌اند، واقعاً مخرب هستند. برای تغییر کمک بگیرید.

 

استراحت فکری به خود بدهید.

شاید برای شما سؤال باشد که چگونه به خود استراحت فکری بدهیم.ما در طول روز کار‌های زیادی انجام می‌دهیم و ذهن خود را مشغول کار‌های بیهوده می‌کنم. اما اندکی سکوت نمی‌کنیم. این سکوت به شما اجازه می‌دهد تا دید بیشتری از وقایع زندگی خود داشته باشید.

موارد بالا را با دقت در زندگی خود برسی کنید. با رعایت کردن این قوانین می‌توانید سلامت جسمی و روحی داشته باشید.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.