روش‌های برنامه‌ریزی مالی

 

روش‌های برنامه‌ریزی مالی

افراد پولدار هرماه برنامه‌ریزی مالی را انجام می‌دهند. آن‌ها می‌دانند که برای افزایش ثروتشان باید برنامه‌ریزی مالی داشته باشند. مهارت‌های خرج کردن پول به شکل مناسب ممکن است باعث شود نوع زندگی‌تان را تغییر دهید. برنامه‌ریزی‌تان برای بقای مالی چیست؟ ممکن است روزی از کارتان اخراج شوید یا در کارتان ورشکستشید. آیا می‌دانید برای بقا به چه مقدار پول نیاز دارید؟ مشاوران مالی توصیه می‌کنند به میزان شش ماه حقوق در حسابتان پس‌اندازتان داشته باشید تا در مواقع اضطراری بتوانید از آن استفاده کنید.

این مقدار با توجه مخارجتان می‌تواند بیشتر یا کمتر باشد. اگر در حال حاضر می‌دانید که مخارج ماهانه‌تان چقدر است، برنامه‌ریزی مالی برایتان ساده‌تر خواهد بود. توصیه‌های زیر می‌تواند در این مورد انگیزه‌بخش باشد.

 

فکر کنید که چنین کاری رهایی است

برای رهایی شما تا برنامه‌ای برای  بقایتان . اگر امنیت از ارزش‌های مهمتان است، امن بودن در روز‌های بارانی می‌تواند برایتان جالب باشد. ممکن است ازنظر مالی آن‌قدر وضعتان خوب باشد که نیازی به برنامه‌ریزی مالی برای روز‌های سخت نداشته باشید. در این صورت می‌توانید هر کاری که دوست دارید با این پس‌اندازتان انجام دهید.
همیشه می‌توانید به این حساب پس‌انداز به‌عنوان راهی برای بقا یا راهی برای رهایی نگاه کنید. مهم این است که کدام‌یک از این باورها برایتان احساس مثبتی دارد.

 

برای طراحی این برنامه کمک بگیرید

مشاوران مالی، حسابداران حرفه‌ای می‌توانند برای این کار به شما کمک کنند. آن‌ها از قوانین و سرمایه‌گذاری کاملاً آگاهاند. همچنین می‌توانید از دوستی قابل‌اعتماد و خردمند هم در این مورد کمک بخواهید.

 

جدول مالی

سعی کنید جدولی مالی رسم کنید و آن جدول را به دو قسمت تقسیم کنید و در یک قسمت درآمد ماهانه و در قسمت دیگر مخارج خود را بنویسید این جدول به شما کمک می‌کند که یک نگاه کلی و برنامه‌ریزی مالی دقیق برای کارهایی که انجام می‌دهید داشته باشید.

 

دودوتاچهارتا در برنامه‌ریزی مالی

هیچ‌وقت دودوتاچهارتا نکنید ما معمولاً در زندگی مالی خود برنامه‌ریزی‌هایی می‌کنیم. شما برای درآمد خود برنامه‌ریزی می‌کند اما در این برنامه‌ریزی مالی هیچ جایی برای پس‌انداز وجود ندارد اگر در آخر ماه پول خود را برسی کنید می‌بینید هیچ مبلغی برای پس‌انداز ندارید جالب است شما برای چند ماه برنامه‌ریزی می‌کنید و ماسال‌ها در داخل این دایره در حال زندگی کردن هستیم دلیل پیشرفت نکردن بیشتر مردم این مورد است که زندگی مالی آن‌ها اصلاً حساب‌وکتاب ندارد.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.