راه‌های افزایش اعتمادبه‌نفس

راه‌های افزایش اعتمادبه‌نفس
در این مقاله می‌خواهم کلیدی‌ترین راه‌ها و روش‌های افزایش اعتمادبه‌نفس را به شما دوستان خوب سایت خانه موفقیت  آموزش دهم. برای افزایش اعتمادبه‌نفس باید به دو نکته توجه کنید تمرین و تجربه
اگر گاه‌گاهی دچار شک و تردید به خود می‌شوید، ممکن است دوست داشته باشید نیازهای دیگران را مقدم بر نیازهای خود بدانید. کمک به خدمت به دیگران می‌تواند به شما احساس خوبی دهد. اگر کمک به دیگران را با کمک به خود به حالتی متعادل برسانید نیازهای خودتان هم برآورده خواهد شد.

 

برای افزایش اعتمادبه‌نفس این توصیه‌های ساده به شما کمک می‌کنند

تمرین ۱

هرروز قبل از بیرون آمدن از رختخواب ۵ دقیقه زمان صرف سپاسگزاری به خاطره بدنتان کنید حتی اگر در بدنتان احساس درد و ناراحتی دارید یا حتی بیمار هستید، به دنبال موارد مثبتی باشید که بتواند روی آن‌ها تمرکز کنید.

 

تمرین ۲

در طول روزبه دنبال فرصت‌هایی باشید که در حال انجام است کاری خوب هستید و در این زمان‌ها به خودتان تبریک بگوید از خود بپرسید چگونه می‌توانید کارهای خوب بیشتری انجام دهید و از این احساس خوب بیشتر لذت ببرید.

 

تمرین ۳

اگر گام اشتباهی برمی‌دارید، از خود سؤال کنید چه درسی از اشتباهتان گرفته‌اید تجسم کنید از آینده در حال نگاه کردن به زمان حال هستید و به نظرتان این اشتباه آن‌قدرها هم مهم نیست.

 

تمرین ۴

تعریف و تحسین‌های دیگران را بپذیرید. استعدادها و مهارت‌هایتان را بی‌ارزش ندانید اگر کسی از شما تعریف می‌کند لبخند بزنید و تشکر کنید.

 

تمرین ۵

سعی کنید همیشه تمیز و مرتب باشید حتی وقتی‌که تنها هستید.ضمیر ناخود‌آگاه شما کاملاً این موضوع را درک می‌کند.

 

تمرین ۶

برای خود ارزش قائل شوید حتی به خود هدیه بدهید. سعی کنید بعد از انجام کاری مثبت به خود پاداش دهید.

 

تمرین ۷

لبخند بزنید حتی وقتی‌که ناراحت هستید به مشکلات فکر نکنید بلکه آن‌ها را به‌عنوان یک دوست خوب بپذیرید چون مشکلات باعث می‌شود انسان پیشرفت کند و بزرگ شود.

 

تمرین ۸

جملات تأکیدی مثبت را هرروز با خود تکرار کنید. بهتر از این جملات به مواردی مربوط باشند که می‌دانید پر چالش است. زمان کافی را صرف استراحت کنید. می‌توانید این جملات تأکیدی را در زمان استراحت تکرار کنید. یا آن‌ها را روی تکه‌هایی کاغذ بنویسید این کاغذها را درجاهای مختلف که در مقابل دیدتان قرار دارند، بچسبانید. یا اینکه با صدای خود ضبط کنید و گوش دهید. این راهی است ساده برای رسیدن به شادی و موفقیت در زندگی.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.