راز نفوذ در دیگران با استفاده از کلمات

راز نفوذ در دیگران با استفاده از کلمات

نفوذ در دیگران کار سختی نیست، اگر شخصیت طرف را بدانید، خواهید توانست در او نفوذ کنید. برای اینکه در فردی نفوذ کنید اول باید کامل خصوصیت اخلاقی و شخصی آن را مورد برسی قرار دهید تا بتوانید با در نظر گرفتن خواسته‌های فرد مقابل در آن نفوذ کنید. توجه کنید برای اینکه بتوانید یک رابطه خوب با افراد ایجاد کنید باید اصول نفوذ در دیگران را بدانید تا بتوانید در زندگی زناشویی، دوستی، خود موفق شوید.

راز نفوذ در دیگران با استفاده از کلمات چگونه است؟ در جلسات آموزشی‌مان معمولاً شیوه‌ی ارائه‌ی مطالب را آزمایش و مشاهده می‌کنیم که چگونه گروه‌های مختلف به‌سرعت و ساده با افرادی که دارای ترجیح‌های حسی مانند خود هستند، صمیمی می‌‌شوند. این افراد بر این باور‌ند که صحبت کردن باکسانی که هم‌زبان آن‌ها هستند و حرف‌هایشان را می‌فهمند، ساده‌تر است.

هنگامی‌که متوجه می‌شوید فرد مقابلتان زبان شمارا صحبت نمی‌کند، چه باید کرد؟ اولین کار این است که با دقت به او گوش دهید و متوجه شوید که ترجیح حسی او چیست. سپس در موقعیتی عالی قرار دارید تا الگوی زبانی خود را بر اساس ترجیح او هماهنگ کنید و با استفاده از الگویی مشابه یا به‌عبارتی‌دیگر هم‌زبانی، با او صمیمی شوید.

جدول زیر فهرستی از برخی از واژ‌های خاص و عبارت‌هایی مشخص هستند، در اختیار شما قرار می‌دهد. به آنچه طرف مقابل به زبان می‌آورد، دقت کنید. می‌توانید به کلمات و واژه‌هایی که خود به زبان می‌آورید هم دقت کنید و ببینید معمولاً از چه کلماتی استفاده می‌‌کنید. هنگامی‌که تشخیص ترجیح فردی برایتان مشکل است، شاید به‌اندازه‌ی کافی به آنچه او به زبان می‌آورد، دقت نمی‌کنید.

 

برای نفوذ در دیگران این جدول را کامل بخوانید

 

برای افزایش مهارت نفوذ در دیگران توجه کنید: علاوه بر این‌ها موارد مربوط به چشایی و بویایی هم وجود دارد که ازجمله‌ی آن‌ها می‌توان به عبارتی مثل رایحه، بوی تازه، آبدار، بانمک، دودی، ترش، تند، شیرین و گس اشاره کرد.

کلمات زیادی هم وجود دارند که هیچ نشانه‌ی مشخصی در آن‌ها دیده نمی‌شود. این کلمات را غیر حسی می‌نامند و چون حالتی خنثی دارند، درباره‌ی ترجیح‌های حسی چیزی را نشان نمی‌دهند. ازجمله این کلمات خنثی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: تجربه، موردعلاقه، یادگرفتن، به یادآوردن، دگرگون کردن، فکر کردن، فهمیدن، استفاده کردن و تعجب کردن.

افکار و کلام منطقی، مفهومی و خالی از حس را در ان ال پی پردازش دیجیتال می‌نامند. اسناد مربوط به شرکت‌های بیمه نمونه‌ای از این زبان دیجیتال هستند. حالا کامل می‌دانید که نفوذ در دیگران کار سختی نیست وقتی از اصول روابط استفاده کنید. هر قلب یک کلید دارد و همه قلب‌ها یک شاه کلید.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.