دیدگاهی‌ که باعث می‌شود شما یک انسان موفق شوید

دیدگاهی‌ که باعث می‌شود شما یک انسان موفق شوید

دیدگاه شما درباره‌ موفقیت چیست؟ آیا شما یک انسان موفق هستید؟ چگونه می‌توان متوجه شد استعداد موفق شدن رادارم؟ سوالاتی زیاد از این قبیل که ذهن بیشتر از ما‌ را فراگرفته است؛ اما باید اول‌ازهمه چیز بدانید که موفقیت یک‌شبه به دست نمی‌آید اما می‌توان روند آن را با اصول و قوانین موفقیت سرعتی‌تر کرد. معمولاً بیشتر انسان‌های موفق دیدگاه‌های آن‌ها درزمینهٔ موفقیت باهم یکسان است؛ و همین‌طور انسان‌های ناموفق آن‌ها هم دیدگاهشان در زمینه‌های ثروت، موفقیت فردی تا حد زیادی برابر است.

از همین نکته می‌توانیم یک کلید بگیریم که نوع تفکر هر انسان میزان موفقیت آن را رقم می‌زند باور‌های شما زندگی شمارا رقم می‌‌زند باورتان درباره پول، قدرت اراده، شکست، پیروزی، پیشرفت، چیست؟ آیا این باور رادارید که موفقیت در کاری بستگی به استعداد و هوش فرد دارد؟ شاید هوش و استعداد بتواند روند سرعت فردی را دررسیدن به موفقیت بیشتر کند اما نمی‌توان گفت عامل اصلی موفقیت است. چون واقعاً انسان‌هایی هستند که بدون هوش و یا استعدادی خواص در کارهای بزرگ موفق شدند. آن‌ها قانون شکست = با پیروزی را درک کرده‌اند. اگر شما شکست نخورید اصلاً درراه نیستید. کسی که در جاده با ماشین حرکت می‌کند ممکن است چرخش پنچر شود و یا قطعه‌ای از ماشینش خراب شود. این به این معناست که درراه است؛ اما ماشینی که در پارکینگ خانه است هیچ‌وقت خراب نمی‌شود چون کاری نمی‌کند که خراب شود.

 

دیدگاهتان را درباره موفقیت به روند رشد دانه تبدیل کنید.

تصور کنید که می‌خواهید یک‌دانه بکارید. اگر که به این فکر می‌کند که چند سال باید بگذرد تا این دانه درخت شود  سخت در اشتباه هستید چون تمرکز خود را بر روی بخشی گذاشته‌اید که ذهنتان را خسته می‌کند و از ادامه دادن مسیر شمارا بازمی‌دارد؛ اما اگر به شکفته شدن سر دانه از زیرخاک فکر می‌کند یک دیدگاه کاملاً صحیح است. این دانه کم‌کم رشد می‌کند و ساقه‌ نازک آن با برگ‌های سبزرنگ در کنار هم به رشد خود ادامه می‌دهد. این گیاه نور می‌خواهد (مغز خود را باید نور بدهید نور ایمان به موفقیت) آب می‌خواهد (فکر مثبت در ذهن) نیاز به محافظت دارد (باور‌های منفی را باید از خود دور کنید) تا بتواند رشد کند.

 

موفقیت در زندگی و یا در کاری خواص دقیقاً مانند همین کاشتن دانه است باز شاید ذهن شما به سمت افکار منفی برود و شمارا از مسیر خود دور کند. دقت کنید که همین ساقه نازک و کوچک روزی به درختی بزرگ و بلند تبدیل می‌شود. درختی که می‌توانید سالیان سال از میوه آن استفاده کنید. حتی در هنگام بزرگ شدن درخت هم نیاز به نگهداری دارد اما نه مثل قبلاً که یک‌دانه بود او حالا یک درخت قدرتمند است ولی به‌هرحال نگهداری‌هایی هم باید از او شود که ناگهان برگ‌های آن خوشک نشود.

این‌یکی از بهترین دیدگا‌ه‌هایی است که می‌توانید شما در خود ایجاد کنید. هر وقت در مسیری جدید قرار گرفتید مثال دانه را به خاطر داشته باشید. دانه‌ای که روزی درخت می‌شود. آن درخت زندگی است درختی که روزی یک‌دانه کوچک بوده است.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.