آموزش‌ مهارت‌های شخصی برای زندگی بهتر

دلیل نرسیدن به اهداف ارزش‌های متناقض

دلیل نرسیدن به اهداف ارزش‌های متناقضدلیل نرسیدن به اهداف ارزش‌های متناقض

آیا تابه‌حال دقت کردید که چرا ما به هدف مشخص‌شده‌ی خود نمی‌رسیم؟

دلیل نرسیدن به اهداف ارزش‌های متناقض است.
یکی از دلایل نرسیدن به هدف در تناقض بودن هدف‌ها است. سعی کنید اهداف خود را در یک راستا با هماهنگی خواصی طراحی کنید. از خیال‌پردازی دوری‌کنید کمی منطقی باشید شناخت هدف و هدف‌گذاری زندگی شما می‌سازد پس در این قسمت دقت کنید.

سعی کنید یک شناخت کلی از اهداف خود داشته باشید دسته‌بندی منظم داشته باشید واقعاً اهدافی که مهم نیست را دور بریزید این کار باعث می‌شود شما چند مرحله جلو بروید. این را به یاد داشته باشید هر هدفی که انتخاب می‌کنید و می‌خواهید به آن برسید بهایی دارد.

هنگامی‌که ارزش‌های شما به این شکل اولویت‌بندی شدند، رسیدن به ارزش‌های هدف ساده‌تر خواهد بود. متأسفانه ممکن است برخی از ارزش‌های شما باهم در تناقض باشند. گمان می‌کنید دوست دارید به‌سوی ارزشی حرکت کنید، درحالی‌که ذهن ناخودآگاهتان ایده‌های دیگری دارد و شمارا به‌سوی مو‌ضوع دیگری می‌کشاند.

شاید در کودکی فقیر بودید و ارزش دوری از فقیر در شما قوی است. در این صورت این ارزش باارزش حرکت به‌سوی ثروت در تناقض خواهد بود؛ بنابراین اگر می‌خواهید ثروتمند باشید و هم‌زمان پیش خودتان فکر می‌کنید که نمی‌خواهم فقیر باشم، ذهن ناخودآگاهتان شمارا به‌سوی فقر می‌برد.

تناقض دیگر هنگامی رخ می‌دهد که می‌خواهید هم‌زمان به‌سوی دو هدف حرکت کنید و گمان می‌کنید که فقط می‌توانید به یکی از آن‌ها برسید. برای مثال می‌خواهید لاغر شوید وهم زمان می‌خواهید از طعم غذا‌های خوشمزه لذت ببرید.

آیا هدفی مهم در زندگی‌تان باعث می‌شود در حوزه‌ای از زندگی‌تان آن‌قدر دوست دارید، لذت نبرید؟ برای مثال، پولدار شدن به‌عنوان ارزش اولتان ممکن است از شما فردی ثروتمند بسازد، اما هم‌زمان باعث می‌شود از روابطی دوست‌داشتنی محروم شوید.

مطمئن شوید که زمان زیادی را صرف ارزش‌های وسیله‌ای نمی‌کنید، چون در این صورت ممکن است از ارزش‌های هدفتان بازمانید.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.