آموزش‌ مهارت‌های شخصی برای زندگی بهتر

لطفا در کارها بهترین باشید

لطفا در کارها بهترین باشید

آیا مهم است که در هر کاری که می‌کنید بهترین باشید شایستگی در انجام کاری گاهی می‌تواند هدفی مهم برایتان باشد اما همیشه می‌توانید بهتر از چیزی کی هستید باشید و اگر می‌خواهید بهترین باشید باید مواردی دیگر را در زندگی‌تان نادیده بگیرید و فراموش کنید.

مرحله اول

اشتیاق دارید برای یادگیری آماده‌اید و نمی‌دانید چه چالش‌هایی پیش رویتان قرار خواهد گرفت. دیگران ممکن است بگویند چه‌کار ساده‌ای در پیش دارید. فعلاً نمی‌دانید چه چیزهایی را نمی‌دانید.

مرحله دوم

کمی احساس نگرانی و سردرگمی دارید. ناگهان متوجه می‌شوید چه مواردی زیادی را نمی‌دانید. باید چیزهای زیادی را یاد بگیرید و به خاطر بسپارید که شامل موارد نظری و علمی می‌شود. از خودتان سؤال کنید چرا فکر می‌کردید رانندگی این‌قدر ساده است. حالا می‌دانید که چه چیزهایی را نمی‌دانید.

مرحله سوم

حالا کم‌کم احساس اعتمادبه‌نفس می‌کنید و از پیشرفتتان راضی هستید اگرچه ممکن از اشکالات کوچکی در کارتان وجود داشته باشد.

مرحله چهارم

مدتی پس از پشت سر گذاشتن امتحانات می‌توانید حتی بدون فکر کردن به اینکه در حال انجام چه‌کاری هستید، به‌راحتی رانندگی کنید. خیلی وقت‌ها احساس عالی دارید.
رسیدن به مرحله چهارم خوشحالتان می‌کند، اما اگر مدتی طولانی در همین مرحله باقی بمانید ممکن است عادت‌های اشتباهی در شما شکل بگیرند و احساس یکنواختی و کسلی کنید. می‌توان به موارد دیگری در زندگی‌تان که این چهار مرحله در آن‌ها وجود دارند فکر کنید. در هر مورد در چه مرحله‌ای قرار دارید؟ اگر کار جدیدی را شروع کرده‌اید، ممکن است در مرحله اول باشید. خود را برای مرحله دوم چگونه آماده می‌کنید؟ آیا در رابطه‌ای طولانی‌مدت هستید چه احساس می‌کنید همه‌چیز را در درباره‌ی طرف مقابل می‌دانید؟ شاید در مرحله چهارم هستیم چگونه می‌توانید رابطه‌تان را یک مرحله پیش ببرید چیزهای جدیدی درباره‌ی هم کشف کنید؟ شاید ورزش جدیدی را شروع کرده‌اید. چگونه می‌تواند با سرعت به مرحله چهارم رسید به‌گونه‌ای که احساس خوبی از مهارتتان داشته باشید؟

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.