تفاوت افراد موفق و ناموفق

تفاوت افراد موفق و ناموفق

تفاوت افراد موفق و ناموفق چیست؟ چه چیز باعث می‌شود که انسانی موفق و ناموفق باشد؟ همیشه آمار انسان‌های موفق کمتر از انسان‌های ناموفق است. یک انسان موفق چه تفکراتی دارد؟ شاید سؤالات زیادی ذهن شمارا مشغول کرده است تا فرق این دو گروه را بدانید. قبل از اینکه تفاوت آن‌ها را به شما بگویم یک نکته را مدنظر بگیرید که موفقیت را خود انسان خلق می‌کند و هیچ ربطی به سن سال موقعیت اجتماعی جنسیت ندارد. فقط کافی است بخواهید انسان موفقی باشید؛ و راه آن را بروید تمام اصول موفقیت را رعایت کنید خواهید دید که شما هم می‌توانید یک انسان موفق باشید.

 

مهم‌ترین تفاوت افراد موفق و ناموفق

  • تفاوت افراد موفق و ناموفق در این است انسان‌های موفق به شانس و اقبال، تقدیر اعتقادی ندارند و شعارشان این است تنها کسی که باعث موفقیت من می‌شود خود من هستم و نه کسی دیگر.
  • آن‌ها انگشت اشاره‌شان همیشه به سمت خود است نه دیگران درصورتی‌که انسان‌های ناموفق همیشه انگشت اشاره‌شان به سمت دیگران است و همیشه تقصیر را گردن دیگران می‌اندازند.
  • انسان‌های موفق گله و شکایت نمی‌کنند؛ و همیشه به فکر راه‌حلی جدید برای موضوع هستند. ولی انسان‌های ناموفق همیشه از وضعیت موجود ناراحت هستند و در هر زمان آن‌ها را ببینید تقصیر را بر عهده کسی دیگر می‌اندازند.
  • انسان‌های موفق بیشتر تلاش فکری می‌کنند تا تلاش جسمی آن‌ها بیشتر از مغز و فکر خود برای موفقیت کمک می‌گیرند اما انسان‌های موفق بیشتر تلاش فیزیکی می‌کنند و سعی می‌کنند روزی ۱۶ ساعت کار کنند.
  • انسان‌های موفق فرصت‌طلب هستند. هر مشکلی را به فرصتی تبدیل می‌کنند. ولی انسان‌های ناموفق اصلاً فرصتی نمی‌بینند.
  • انسان‌های موفق همیشه دنبال این هستند که چگونه کاری کنم از این بهتر شوم و هرروز هم پیشرفت می‌کنند. ولی انسان‌های ناموفق سعی می‌کنند وضعیت فعلی‌شان را حفظ کنند سعی می‌کنند اخراج نشوند.
  • انسان‌های موفق بیشتر آموزش می‌بینند و در کلاس‌ها و سمینار‌هایی که به آن‌ها کمک می‌کند رشد کنند بیشتر شرکت می‌کنند. ولی انسان‌های ناموفق اصلاً به این موضوع توجه نمی‌کنند و اصلاً به دنبال پیشرفت و یادگیری نیستند.
  • انسان‌های موفق اگر راهی برای آن‌ها وجود نداشته باشد سعی می‌کنند آن را خلق کنند ولی انسان‌های ناموفق وقتی‌که راهی وجود نداشته باشد ناامید می‌شوند.
  • انسان‌های موفق تفکری مثبت دارند و سعی می‌کنند نیمه‌پر لیوان را ببینند، ولی انسان‌های ناموفق تفکری منفی دارند و همیشه می‌گویند من می‌دانم نمی‌شود.

 

تفاوت افراد موفق و ناموفق زیاد است اما مهم‌ترین آن‌ها را در بالا ذکر کردم تا نوع تفکر شما در موضوع موفقیت کمی تغییر کند. برای اینکه به یک انسان موفق تبدیل شوید ضمیر ناخودآگاه خود را برنامه‌ریزی کنید. بهتر است همین حالا برنامه‌ای منظم بچینید تا چند سال دیگر جایگاه خود را تغییر دهید و از خود انسان دیگری بسازید.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.