چرا باید پولدار شوم

چرا باید پولدار شوم

خیلی‌ها باید تلاش زیادی بکنند تا رابطه‌شان را با پول طوری اصلاح کنند که به سودشان باشد. اگر در دنیای غرب زندگی می‌کنید، همین حالا به دلیل بودن در کشورهای درحال‌توسعه از اجدادتان و خیلی‌های دیگر در این دنیا ثروتمندترین، اما ممکن است احساس نکنید که ثروتمندید.

وسایلی مثل تلفن همراه، کامپیوتر و اتومبیل مواردی است که آرزوی داشتنش رادارید، اما هنگامی‌که به آن‌ها می‌رسید دوست دارید بیشتر، بهتر و مدل جدیدترشان را داشته باشید. اگر تعریفتان از ثروتمند بودن به دست آوردن کالاهایی مادی است، به‌سرعت از زندگی‌تان ناراحت و غمگین می‌شوید.

احتمالاً ساده‌ترین راه غمگین بودن در زندگی مقایسه خود با دیگران است. دیگران که احتمالاً خود را با شما مقایسه می‌کنند و به همین شکل ناراحت و غمگین هستند این مقایسه‌ها در حوزه‌ی ثروت مادی و پول دردناک‌تر و ناراحت‌کننده‌ترند.

 

پول به‌سادگی کالایی است که به شما کمک می‌کند:

  • مواردی ضروری مثل غذا و گرما را در زندگی تهیه کنید.
  • به مواردی لذت‌بخش مثل تعطیلاتی دوست‌داشتنی یا لباس‌هایی تازه برسید.
  • کیفیت زندگی‌تان را با نکاتی مثل کمک کردن به سازمانی خیریه یا سرمایه‌گذاری در کاری تازه، بهبود بخشید.
  • به مسافرت‌های طولانی خارج کشور بروید.
  • بهترین کلاس‌هایی آموزشی ثبت‌نام کنید.
  • بهترین اتومبیل و خانه را داشته باشید.
  • حتی فردی باشید مورداحترام دیگران

 

ثروت با پول فرق دارد معمولاً بدون اینکه پول کافی داشته باشید نمی‌توانید احساس کنید که ثروتمندید و اگر نقش پول و ثروت را در زندگی‌تان به درسی تعریف نکرده باشید هرگز نمی‌توانید وارد دایره فراوانی شوید.

تفاوت میان پول و ثروت برای شما چیست؟ باید چه اتفاقی رخ دهد تا احساس کنید در زندگی‌تان ثروتمندید؟ چه زمانی پول به‌خودی‌خود باعث شده که احساس کنید شادتر و راضی‌تر هستید وزندگی امن‌تری دارید؟

اما ثروتمند شدن هم برای خود قوانین و اصول خاصی را دارد که اگر آن‌ها راندانید هرگز ثروتمند نمی‌شویم و اگر آن قوانین را بیاموزید و در زندگی شخصی خود اجرا کنید حتماً شما هم مثل دیگر افراد ثروتمند و به استقلال مالی خواهید رسید. اصول ثروتمند شدن زیاد سخت و پیچیده نیست شاید در ابتدا کمی تعجب کنید اما باور کنید مانند رانندگی کمی در ابتدا تمرین و دقت و در انتها خودکار است و هم‌چنین لذت‌بخش.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.