تأثیر مثبت اندیشی در در زندگی

تأثیر مثبت اندیشی در در زندگی
مثبت اندیشی می‌تواند شمارا در برابر مسائل و تأثیرهای بیماری که زندگی شمارا تهدید می‌کند، کمک کند. ازجمله این مسائل و تأثیرات منفی بودن می‌توان به عوامل زیر اشاره کرد.

 

  • خودکشی
  • تصادف
  • مشکلات روانی
  • مواد مخدر
  • بیماری

 

مانند معجزه است، نه؟ بااین‌حال وقتی به آن فکر می‌کنید، منطقی است. تحقیقات نشان داده که افراد مثبت اندیشی روابط اجتماعی گسترده‌تری تشکیل می‌دهند این روابط از آن‌ها در برابر مواد مخدر، افسردگی و درنهایت خطر خودکشی محافظت می‌کنند و همچنین خاطر بیماری‌های خطرناک را کاهش می‌دهند. افراد مثبت اندیشی کمتر خشم و تنش را تجربه می‌کنند. این بدان معناست که آن‌ها بیهوده فشارخون خود را بالا نمی‌برند و هورمون‌های ناخوشایند مربوط به تنش برای مثال کورتیزول و گلوکوکور تیکویدها را وارد دستگاه گردش خون خود نمی‌کنند که به نوع خود عاملی برجسته ایجاد حملات قلبی هستند. اضطراب می‌تواند بیشتر از کره میزان نه کلسترول شمارا بالا برد بنابراین مزایایِ احساسات مثبت برای سلامتی‌تان واضح است.

وقتی‌که مسئله‌ای سلامتی مطرح است، اگر احساس بیماری می‌کنید یا نشانه‌هایی غیرعادی را تجربه می‌کنید، حتماً قدم‌های مثبتی بردارید. افراد مثبت اندیشی دیرتر متوجه می‌شوند یا اقدام به انجام کاری در موردِ نشانه‌های بیماری می‌کنند. اگر یک توده یا برآمدگی در بدن خود را پیدا کنند، آن راه نادیده می‌گیرند،

بهترین‌ها را تصور می‌کند جدی نمی‌گیرند تا از آن‌ها پیروی کنند؛ و توصیه‌های پزشکی را نادیده می‌گیرند.

اما فرد بدبین اغلب بدترین وضع را تصور می‌کنند. اولین ملاقات را با پزشک خود رزرو می‌کند. درنتیجه زمانی که دچار بیماری خطرناک می‌شوند، درصد بقای کمتری دارند. فقط برگی از کتاب افراد منفی را ببینید و هر نشانه‌ای را بررسی کنید.

توجه داشته باشید که مثبت اندیشی درصد بهبود شمارا در مقابل بیماری افزایش می‌دهد.حتی اگر در زندگی افراد شاد و مثبت برسی کنیم متوجه می‌شویم که واقعاً ازنظر جسمی بسیار سالم و تندرست هستند. مثبت اندیشی حتی می‌تواند عمر شما را نیز زیاد کند.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.