به حس غریزی‌تان اطمینان داشته باشید

به حس غریزی‌تان اطمینان داشته باشید
درباره حس غریزی‌تان چه میدانید؟ ملکوم گلدول، در کتابی به نام قدرت فکر کردن ، بدون فکر کردن، درباره‌ي رشد قوه‌ی درک شهودی، پدیده‌ای را به نام برش‌های نازک، معرفی می‌کند. برش‌های نازک شیوه‌ای است غریزی که انسان‌ها معمولاً بر اساس آن در زمان‌هایی کوتاه تصمیم‌گیری می‌کنند. برش‌های نازک یعنی به شکل ناخود‌آگاه درباره‌ي کسی یا چیزی بر اساس برش نازک از اطلاعاتی که دارید، تصمیم‌گیری می‌کنید.

برای مثال شخصی را برای اولین بار ملاقات می‌کنید و حستان درباره‌ی او این است که نمی‌توانید به این فرد اطمینان کنید. در همان لحظات اول ملاقات، برش‌های نازکی که اطلاعات درباره‌ی این فرد دریافت کردید که باعث عدم اطمینانتان به او شد.

جالب است که پس از مدتی آشنایی با او شواهد و دلایل زیادی وجود خواهد داشت که او فردی غیرقابل اطمینان است. البته نمی‌توان نتیجه‌گیری کرد که همیشه اولین فکری که در اولین برخورد باکسی به ذهن می‌رسد درست است، اما درعین‌حال گوش دادن به درک شهودی گاهی بهتر نتیجه می‌دهد تا صرف زمان برای جمع‌آوری اطلاعات گسترده و تحلیل این اطلاعات.

چگونه می‌توانید قوه‌ی درک شهودی‌تان را رشد دهید؟ این‌یکی از مواردی است که راه‌های طبقه‌بندی شده‌ای برایش وجود ندارد. بااین‌حال می‌توانید از اینکه تا چه حد درک شهودی‌تان درست عمل می‌کند، با توجه به پیشنهادهای زیر آگاه شوید.

 

  • هر بار که تلفن زنگ می‌زند حدس بزنید که چه کسی پشت خط است و حدس‌هایتان و دفعات درست بودن آن‌ها را یادداشت کنید.ممکن است بعد از مدتی متوجه شوید که جواب‌های درستتان فقط به دلیل تمرکز بیشتر در حال افزایش است.
  • درک شهودی با خلاقیت و بازیگوشی ارتباط مستقیم دارد.
  • باقی ماندن در زمان حال می‌تواند به شما کمک کند درک کنید در ناخودآگاهتان چه اتفاقی رخ می‌دهد ناخود‌آگاه‌ منبع درک شهودی است.
  • در پایان دقت کنید که با گوش دادن به حس غریزی‌تان چه تفاوتی بازمانی دارید که به دنبال شواهد عینی هستید؟ آیا احساس می‌کنید که درک شهودی‌تان در حال رشد و قوی‌تر شدن است؟
این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.