بزرگ‌ترین راز موفقیت چیست؟

بزرگ‌ترین راز موفقیت چیست؟

رازی که همه می‌دانند ولی انجام نمی‌دهند!

بهترین راه عادت کردن به خواستن آنچه در زندگی دارید، و بزرگترین راز موفقیت تمرین هنر سپاسگزاری است. سپاسگزاری از چیزهایی که دوستشان دارید کار سختی نیست. سلامتی، فرزندان، دوستان و خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنید جزوه این موارد هستند. چگونه می‌توان به خاطر موارد ناخوشایند سپاسگزار باشید؟ شروع این عادت سخت است، اما با تمرین می‌توان حس سپاسگزاری را در خود پرورش دهید. شاید در نگاه اول لقب بزرگترین راز موفقیت برای سپاسگزاری کمی سنگین باشد، اما بدانید که همین یک راز موفقیت شما را هزاران کیلومتر به جلو می‌برد.

 

درک راز موفقیت

هر موقعیتی که در آن قرار دارید می‌توان تلخ و سخت‌تر باشد. برای بسیاری از موقعیت‌ها همین دیدگاه می‌توانند به احساس سپاسگزاری منجر شود. همه‌چیز واقعاً به  نوع نگرشتان بستگی دارد؛ اما هنگامی‌که با مشکلات سخت‌تر مواجه می‌شوید چه؟ مشکلاتی مثل مرگ عزیزان یا بیماری‌های سخت؟ مطابقت تجربه شخصی‌ام می‌دانم که رسیدن به احساس خوب در این موقعیت‌ها چقدر دشوار است.

بااین‌حال حتی در تاریک‌ترین لحظه‌ها نیز جرقه‌هایی می‌درخشند. کافی است به آن‌ها توجه کنید. می‌توانید با تمرکز روی این جرقه‌ها عزیزانتان را بیشتر دوست بدارید و بهتر قدرشان  را بدانید. اگر بتوانید به مواردی فکر کنید که به خاطره آن‌ها سپاسگزارید، بهتر می‌توانید، با بیماری‌های سخت مواجه شوید. هرچه بیشتر روی چیزی تمرکز کنید، آن را بیشتر در زندگی تجربه خواهید کرد. به همین دلیل هر چه بیشتر توجهات را معطوف سپاسگزاری کنید، در زندگی با موارد بیشتری برخورد می‌کنید که شایسته سپاسگزاری‌اند. بدون شک بدانید که راز موفقیت سپاسگزاری است.
هنگامی‌که سپاسگزاری در شما وجود دارد، می‌توانید با یادداشت کردن و تمرکز روی آن این حس را بیشتر کنید و موارد تازه‌ای را در زندگی کشف کنید که شایسته سپاسگزاری‌اند. با اولین فکری که به ذهنتان می‌رسد شروع کنید.
به خاطر……………. سپاسگزارم
فهرستی از مواردی که به خاطر آن‌ها سپاسگزارید، تهیه کنید. می‌توانید با افزودن عبارت‌های اثرگذار این فرصت را غنی‌تر کنید.

 

مثال:

  • خدایا بسیار سپاسگزارم که بدنی سالم دارم
  • خدایا بسیار سپاسگزارم که می‌توانم تصمیم بگیرم
  • خدایا بسیار سپاسگزارم که…

 

البته در مواقعی که با چالشی سخت روبرو هستید افزودن عبارت‌های به این شکل ممکن است برایتان واقعی به نظر نیاید. بااین‌حال اگر روی این موارد فکر کنید ناخودآگاه چیزهای بیشتری که به خاطرشان سپاسگزاری به ذهنتان می‌آید. هرگز درباره احساس خوب داشتن احساس گناه نکنید. دقت کنید که چگونه این فهرستتان طولانی و طولانی‌تر می‌شود. با پیش رفتن واقعاً احساس شادی و سپاسگزاری بیشتری خواهید کرد. می‌توان دفترچه‌ای را به این موارد اختصاص دهد و گاه‌گاهی مواردی را که به نظرتان می‌رسد در آن یادداشت کنید.
می‌توان در این مورد با دیگران هم مشورت کنید و از آن‌ها بخواهید مواردی را که به خاطرش سپاس‌گزارند با شما در میان بگذارند.

 

تمرین

شما می‌توانید یک دفترچه یادداشت تهیه کنید و روزانه حداقل ۱۰ مورد از چیزهایی که از اطرافتان است بنویسید و به خاطره هرکدام سپاسگزار باشید. شاید در اول کار کمی سخت باشد اما با تمرین خواهید دید که بسیار آسان است مثلاً شما می‌خواهید به سرکار بروید همین‌که در حال رفتن به سرکار خود هستید سپاسگزار باشید همین‌که توانایی انجام کار رادارید سپاسگزار باشید دقت کنید که هرچه بیشتر سپاسگزارم چیزی باشید چیزهای بهتری در زندگی به دست می‌آورید.

یا اینکه می‌توانید یک حلقه انگشتر برای خود تهیه کنید و اسم آن را حلقه شکر گذاری بگذارید و هر وقت به آن نگاه می‌کنید برای چیزهایی که در اطرافتان وجود دارد شکر گذار باشید. اگر یک مدت این تمرین را انجام دهید خواهید دید که به‌صورت خودکار شکر گذاری می‌کنید ؛ و خواهید دید که زندگی شما روزبه‌روز بهتر و بهتر می‌شود. شما می‌توانید از چیزهای ساده هم شکر گذار کنید. سپاسگزاری راز موفقیت است. لطفا این راز موفقیت را با دوستان خود هم به اشتراک بگذارید.

 

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.