برسی موفقیت افراد از طریق ۳ حالت

برسی موفقیت افراد از طریق 3 حالت

امروزه علم روانشناسی پیشرفت خوبی کرده است و با برسی و تجزیه‌وتحلیل دانشمندان میشِ خصوصیت افراد را شناخت و می‌توان برسی موفقیت افراد را با ابزار تجربه یافت. هر انسان در زندگی خود به ۳ موقعیت برخورد می‌کند (گذشته، آینده، حال) بستگی دارد چگونه از این ۳ موقعیت به نفع خود برای موفقیت استفاده کند. وقتی‌که این اصول و قوانین را بدانید می‌توانید حدس بزنید که چه کسی در زندگی خود موفق و چه کسی ناموفق است.

ما می‌توانیم دوستان و اطرافیانمان را از طریق ۳ حالت (گذشته، حال، آینده) شناسایی کنیم که در جدول زیر توضیح داده‌شده.

 

دلایل موافق و مخالف تمرکز روی گذشته، حال و آینده

جدول شناخت و برسی موفقیت افراد از طریق ۳ حالت

 

 

می‌توانید با گوش دادن به زمان فعل‌هایی که فرد استفاده می‌کند به ترجیح زمانی از پی ببرند. برای مثال فردی که به گذشته، علاقه دارد از عبارت‌هایی مثل به یاد بیاور، یادش به خیر و هنگامی‌که جوان‌تر بودم زیاد استفاده می‌کند. فردی که روی آینده تمرکز دارد از عباراتی مثل وقتی… یا فلان کار را خواهم انجام داد استفاده می‌کند‌. افرادی که روی زمان حال متمرکز هستند از افعالی بازمان حال استفاده می‌کنند و درباره آنچه در پیرامونشان وجود دارد حرف می‌زنند. برای تأثیرگذاری روی افراد مختلف از نوع حرف زدن آن‌ها پیروی کنید و از همان زمانی که آن‌ها در افعال جملاتشان از آن استفاده می‌کنند، استفاده کنید.

 

اگر فردی در تجربه‌ای منفی مربوط به زمان گذشته گرفتارشده باشد، مهم است که با او همدردی کنید (البته بدون اینکه گرفتار غم و اندوه خاطره‌اش شوید)، به این شکل خواهید توانست این فرد را به حالتی مثبت و سازنده راهنمایی کنید. مخالفت با فرد در چنین مواقعی می‌تواند موجب اختلاف میان شما و نرسیدن به نتیجه‌ی دلخواهتان شود.

خاطرات مثبتی که امروز خلق می‌کنید می‌تواند منبع حمایت شما برای آینده باشد. مثل بسیاری از چیزها در زندگی، کلید رسیدن به موفقیت هم تعادل است. هنگامی‌که احساس می‌کنید بیش‌ازاندازه روی گذشته متمرکزشده‌اید یا بیشتر از حد معمول به حال یا آینده فکر می‌کنید، تلاش کنید آگاهانه تمرکز‌تان را متعادل سازید.

اگر به شکل طبیعی تمایل دارید روی گذشته متمرکز شوید یا به رؤیابافی می‌پردازید و می‌خواهید توجهتان را به زمان حال بیاورید، به خودتان یادآوری کنید و آموزش بدهید که گاه‌گاهی همه‌چیز را متوقف کنید و به محیط پیرامونتان بنگرید.

به افرادی که اطرافتان هستند دقت کنید و به بیرون از پنجره نگاه کنید. اگر بیرون از خانه هستید به درختان و شاخه‌های آن‌ها، برگ‌ها، رنگ آسمان و یا شکل ابر‌ها توجه کنید.

درس گرفتن از خاطرات منفی گذشته می‌تواند باعث شود که این خاطرات در ذهنتان محبوس نماند و آزاد شود. شما می‌توانید برسی موفقیت افراد را از طریق این ۳ حالت شناسایی کنید.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. پهاره می گوید

    جالب بود

    ۱+