این گروه از انسان‌ها موفق نمی‌شوند

این گروه از انسان‌ها موفق نمی‌شوند

دلایل عدم موفقیت می‌تواند موارد زیادی باشد؛ اما یکی از مهم‌ترین آن‌ها که باعث می‌شود ما در زندگی خود پیشرفت نکنیم توجه به حرف مردم است؛ اما ممکن است در همین لحظه سؤالی برای شما پیش‌آمده باشد که مگر می‌شود به حرف مردم گوش ندهیم؟ و بگویید مثلاً یک مدیر کارخانه برای کیفیت و افزایش فروش و رضایت مشتری خود باید حتماً به حرف مشتریان خود گوش دهد تا بتواند محصولی باکیفیت تولید کند.

منظور ما از ندادیدِ گرفتن حرف مردم این نیست بلکه یک نوع تفکر است که با آن باعث می‌شود ما به آرامش ذهنی و موفقیت برسیم در ادامه مقاله کاملاً این موضوع را برای شما باز می‌کنم تا کاملاً متوجه شوید.

 

داستانی جالب

روزی مردی به همراه فرزند خود تصمیم می‌گیرند برای فروش الاغ خود به شهر بروند. آن‌ها هر دو بر روی الاغ سوا شدند و به سمت شهر حرکت کردند. درراه‌ی که طی می‌کردند از روستایی عبور کردند که مردم آن روستا باحالت تمسخر به آن‌ها می‌گفتند شما چقدر نادان هستید که در این هوای گرم الاغ بیچاره باید وزن شما دو نفر را تحمل کند تا شما در آسایش باشید. مرد و فرزند هر دو از الاغ پیاده شدند و در روستای بعدی مردم آن روستا به آن‌ها می‌گفتند شما چقدر نادان هستید، در این هوای گرم بااینکه الاغ‌دارید پیاده می‌روید.

مرد، فرزند خود را سوار بر الاغ کرد و خود او پیاده تا اینکه الاغ زیاد خسته نشود. در روستای بعدی مردم آن روستا باز آن‌ها را مسخره کردند و گفتند ببینید مرده بیچاره پیاده و فرزند خود را سوار بر الاغ کرده، مرد جای خود را با فرزند خود تغییر داد خود بر روی الاغ و فرزند او پیاده. در روستای بعدی مردم باز آن‌ها را مسخره کردند و گفتند ببینید این مرد چقدر سنگدل است فرزند بیچاره پیاده و خود بر الاغ سوار است. مرد بسیار از این رفتار مردم عصبانی شده بود از الاغ پیاده شد و با کمک فرزند خود الاغ را بر روی شانه‌های خود گذاشتند و وقتی به شهر رسیدند فردی را که خریدار الاغ بود به آن‌ها گفت شما واقعاً نادان هستید با این‌که الاغ‌دارید اما سوار بر او نشدید ممکن است این الاغ مشکل داشته باشد پس من آن را از شما نمی‌خرم.

نکته کلیدی در این داستان این است که اگر قرار باشد به حرف مردم گوش دهید هم از زندگی خود عقب می‌مانید و هم روح و روان شما ناآرام است. و، واقعا این گروه از انسان‌ها موفق نمی‌شوند.

 

بدانید

واقعیت این است که هر انسان بر اساس باورها و اعتقادات خود تصمیم می‌گیرد. اگر قرار باشد که همیشه توجه و تمرکز خود را بر روی خواسته دیگران که چه می‌گویند و چگونه در مورد شما فکر می‌کنند بگذارید خواهید دید که از اهداف خود دور می‌شوید. البته اگر واقعاً می‌خواهید متفاوت زندگی کنید و به اهدافی مشخص در زندگی خود برسید سعی کنید به حرف مردم توجه نکنید و با تجزیه و تحلیل منطقی راه خود را بروید. خواهید دید که چقدر سرعت شما در موفقیت و پیشرفت افزایش پیدا می‌کند.

یکی دیگر از مهم‌ترین نکات این است که سعی نکنید مقابله کنید افراد قدرتمند با یک لبخند به افرادی که حرف‌های حاشیه‌ای می‌گویند می‌زنند. و افراد را از خود نمی‌رنجانند لبخند به معنی این نیست که شما آن حرف را قبول دارید بلکه به‌نوعی پایان دادن به آن بحث است. اگر قرار باشد شما مقابله کنید باز تمرکز و توجه خود را به سمت دیگری می‌برید که خود این باعث می‌شود از هدف اصلی خود فاصله بگیرید.

 

کلید

برای این‌که بتوانید به آن هدف مشخص ذهنی خود برسید باید تمام توجه خود را بر روی آن بگذارید و از هرگونه اتفاقی که باعث می‌شود توجه شما را از روی هدف اصلی خارج کند، دوری‌کنید. سعی کنید بیشتر با انسان‌هایی رابطه برقرار کنید که زیاد مانع موفقیت شما نمی‌شوند و شمارا از راهی که می‌خواهید بروید دلسرد نمی‌کنند.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.