ایجاد رابطه صمیمی از طریق ۳ موقعیت ان ال پی

ایجاد رابطه صمیمی از طریق 3 موقعیت ان ال پی
ایجاد رابطه صمیمی از طریق ۳ موقعیت یکی از شیوه‌هایی که ان ال پی به شما در ایجاد صمیمیت کمک می‌کند، شناخت دست‌کم سه دیدگاه و نظر مختلف است. ان ال پی این دیدگاه‌ها را موقعیت‌های ادراکی می‌نامد. این مسئله یعنی درواقع یعنی مشاهده‌ی ساختمانی از زوایای مختلف، مثل نگاه کردن به ساختمان از مقابل، نگاه کردن به ساختمان از پشت و نگاه کردن به ساختمان از بالا، وقتی سوار بر هلی کوپتر هستید.

 

۳ موقعیت رابطه

موقعیت اول

موقعیت اول حالت و موقعیت طبیعی شماست. در این موقعیت ازآنچه فکر و احساس می‌کنید کاملاً آگاهی دارید و به آنچه پیرامونتان است، اهمیتی نمی‌دهید. در این موقعیت می‌دانید چه می‌خواهید و ارزش‌ها و باور‌هایتان نیز به‌روشنی اطلاع دارید. البته ممکن است این موقعیت همراه با خودخواهی باشد. در این حالت ازآنچه دیگران می‌خواهند نیز آگاه می‌شوید.

 

موقعیت دوم

موقعیت دوم یعنی قرار گرفتن در جای دیگران و تجسم اینکه از نگاه آن‌ها وضع به چه شکل است. در این حالت ممکن است از نیاز‌های دیگران آگاه شوید. برای مثال مادران به‌سرعت این مهارت را درباره‌ی فرزندانشان در خود ایجاد می‌کنند و حتی نیاز‌های آن‌ها را نسبت به نیاز‌های خود مقدم می‌دانند.

 

موقعیت سوم

در موقعیت سوم دیدگاهی کاملاً مستقل دارید. در این موقعیت در جایگاه شاهدی بی‌طرف اقدام می‌کنید که کاملاً آگاه است در این رابطه چه می‌گذرد. در بهترین حالت، این موقعیت که در آن به وضع دو طرف توجه می‌شود، موقعیتی عاقلانه و خردمندانه است. گاهی قرار گرفتن در این موقعیت نشان می‌دهد که دوست ندارید درگیر چیزی شوید و فقط می‌خواهید در جایگاه مشاهده کنند باقی بمانید.

 

نتیجه

یادگرفتن اینکه چگونه از این دیدگاه به‌موقع و درست استفاده کنید، شمارا در جایگاهی قرار می‌دهد که می‌توانید از زندگی لذت ببرید.

عادت کنید که به شکل ذهنی در موقعیت‌های دوم و سوم قرار بگیرید و در روابط خود با دیگران گاهی به این موقعیت‌ها واکنش نشان دهید.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.