شاه‌ کلید روابط عمیق با دیگران

شاه‌ کلید روابط عمیق با دیگران

دقت کنید که یکی از مهم‌ترین بخش موفقیت شما در زندگی روابط با دیگران است. چرا؟ چون اگر شما بتوانید رابطه صحیح با شناخت خصوصیات فرد مقابل ایجاد کنید، این رابطه به بهبود فرآیند زندگی شما بسیار کمک می‌کند. روابط به ما کمک می‌کند که در شغل و فعالیت‌های اجتماعی خود پیشرفت کنیم.

 

شاه‌ کلید روابط

همیشه سعی کنید برای یک رابطه عمیق ویژگی‌های موردعلاقه شخص مقابل را پیدا کنید و با ترفند از آن‌ها استفاده کنید، این شاه‌کلید روابط است. معمولاً شما هرروز از توانایی‌های ویژه خود در کارهایتان استفاده می‌کنید. قضاوت به معنی برتری اخلاقی و به‌طور طبیعی معنوی است.

 

  • تشخیص و درک فضیلت‌های دیگران، در موارد زیر به شما کمک می‌کند.
  • شناخت افرادی که می‌خواهید بشناسید و وقت خود را با آن‌ها بگذرانید.
  • کشف توانایی‌های ویژه‌ی دیگران که توانایی‌های شمارا تکمیل می‌کنند.
  • ارائه الگوهایی که می‌توانید از آن‌ها پیروی کنید.
  • ایجاد روابط سالم، عمیق و معنادار با آگاهی از فضیلت‌های دیگران

 

فهرستی از دوستان و افراد خانواده تهیه کنید و برتری‌های هر یک را یادداشت کنید. رفتار هر فرد را شناسایی کنید و ببینید چگونه این رفتار‌های مختلف، رفتار شمارا تکمیل می‌کنند؛ چگونه هر‌یک از دوستان و افراد خانواده به بهتر شدن زندگی شما کمک می‌کنند و چگونه می‌توانید در زندگی خود از توانایی‌های ویژه‌ی آنان بهره ببریم.

 

مثال

شاید فکر کنید دوستتان عشق فراوانی دارد و کسی است که شما و دیگران می‌توانید در صورت نیاز به او مراجعه کنید. همچنین ممکن است او بخشنده‌ترین و بی‌طرف‌ترین فردی باشد که می‌شناسید بی‌آنکه خود را به‌پای دیگران بیندازید و شاید این همان خصوصیتی است که شما می‌خواهید داشته باشید و از آن استفاده کنید.

درک اطرافیان به‌واسطه‌ی شناخت توانایی‌ها و فضیلت‌های آنان، رمز ایجاد روابط قوی و ماندگار است.

همه‌ی مردم از توانایی‌های ویژه برخوردار هستند که در بعضی از افراد بیشتر تقویت‌شده است. می‌توانید روی این توانایی‌ها کارکنید و آن‌هایی را که دچار نقص هستند و شما نیاز به استفاده‌ی بیشتر از آن‌ها دارید، پرورش دهید. با شناخت توانایی‌های خود و دیگران، می‌توانید کیفیت زندگی خود و اطرافیانتان را بهبود بخشید؛ این کار به شما کمک می‌کند زندگی‌ای هدفمند داشته باشید.

توانایی‌های ویژه موجب تعهد شما به زندگی می‌شوند و احساس حضور فعال شمارا در تمام‌کارها مهیا می‌کنند.

 

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.