آیا واقعاً باید به شانس و اقبال تکیه کرد؟

آیا واقعاً باید به شانس و اقبال تکیه کرد؟

عده زیادی از مردم به شانس و اقبال تکیه کرده‌اند و اعتقاد دارند و فکر می‌کنند انسان‌ها به دودسته خوش‌شانس و بدشانس تقسیم می‌شوند؛ و می‌گویند انسان‌های خوش‌شانس هر دری را که باز می‌کنند، پر از شانس اقبال است. آن‌ها هیچ‌وقت در سختی زندگی نمی‌کنند تمام‌کارها برایشان همان‌گونه که می‌خواهند انجام می‌شود. اگر بخواهند وام بگیرند در سریع‌ترین زمان ممکن به آن‌ها وام می‌دهند.

اما انسان‌های بدشانس زندگی سختی رادارند. همه در‌ها برای آن‌ها بسته است. هر کاری که می‌کنند به شکست می‌خورند. بیماری‌ها و مشکلات بیشتر به‌سوی آن‌ها می‌رود آیا واقعاً چنین است؟ شما به موضوع شانس و اقبال اعتقاددارید؟

جالب است بدانید هنوز هیچ مدرک و شواهد علمی شانس را ثابت نکرده است شانس یک نوع باور ذهنی است. همه انسان‌ها باهم برابر هستند در موضوع شانس، یعنی ما انسان خوش‌شانس و انسان بدشانس نداریم. شانس را خود انسان در ذهن خود خلق می‌کند. حتماً با موضوع تلقین آشنا هستید حتی با تلقین می‌شود بیماری و بعضی از درد‌ها را تا حدودی درمان کرد. امروزه‌ هم افراد زیادی هستند که از این موضوع سوءاستفاده می‌کنند و آن‌ها را بانام‌های انرژی‌درمانی و یا غیره نام‌گذاری می‌کنند.

 

وقتی شما می‌گویید من انسان خوش‌شانسی هستم به عبارتی دارید به خود تلقین می‌کنید. واین موضوع هیچ ربطی به شانس و اقبال ندارد. آیا واقعاً تلقین جواب می‌دهد؟ بله تلقین به خود باعث تغییر امواج مغزی می‌شود و امواجی که از مغز به سلول ارسال می‌شود دارای کد‌هایی است که شما به‌صورت کلمه یا جمله به خود می‌گوید و تأثیر آن را روی بدن خود می‌بینید.

تأثیر تلقین بیشتر بر روی خود فرد است تا فردی دیگر یعنی شما نمی‌توانید با تلقین فردی دیگر را تغییر دهید مگر آنکه چند نفر مثل شما به آن فرد تلقین کند و آن فرد این تلقین را از زبان چند نفر بشنود و باور کند. ولی اگر به‌صورت ذهنی باشد. این امکان وجود ندارد که فردی با تلقین شما رفتارش تغییر کند شما می‌توانید با تلقین به خود فقط حال خود را تغییر دهید اگر تلقین مثبت باشد حال شما بهتر می‌شود و اگر تلقین منفی باشد حال شما بد می‌شود.

 

تصور کنید فردی که ادعای خوش‌شانسی می‌کند و فردی که ادعای بدشانسی می‌کنند هردوی آن‌ها کاری مشابه انجام دهند مثلاً خودشان را از روی کوهی پرت کنند، یا هر کاری دیگر آیا شانس به کمکشان می‌آید؟ یک نفر برای گرفتن مدرک دکتری بگویید من انسان خوش‌شانسی هستم همین‌جور دکتر می‌شود پس دانشگاه و چند سال سختی و درس خواندن چیست؟ شاید بگویید نه در موارد کوچک‌تر شانس جواب می‌دهد. در اینجا باید بگویم شما بیشتر دارید خودتان را گول می‌زند تا به دنبال حقیقت باشید حتی به‌صورت ساده هم شده تست کنید. هیچ‌وقت قوانین جهان به خاطر یک فرد تغییر نمی‌کند شما چه انسان بدشانسی باشید چه خوش‌شانس هر دو در یک در مقام هستید.

البته این‌که بگویید من فردی خوش‌شانس هستم بسیار خوب است. چون این خود یک تلقین مثبت است که باعث اعتمادبه‌نفس هم می‌شود؛ اما نه به این معنا که بخواهید قوانین جهان را دور بزنید و تغییری در جهان ایجاد کنید که چون شما فکر می‌کنید خوش‌شانس هستید باید همه‌چیز تغییر کند. شانس و اقبال یک باور قدمی است که باید آن را در خود اصلاح کنیم.

این مقالات را هم بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.